Płyty główne

MSI: tania płyta dla Bulldozera z chipsetem 970

przeczytasz w 2 min.

MSI wprowadziło do swojej oferty kolejną płytę główną z podstawką AM3+. Tym razem jednak jest to model z niższej półki cenowej, który został wyposażony w mostek AMD 970.

Pomimo faktu, że AMD przesunęło premierę procesorów Bulldozer, to poszczególni producenci płyt głównych i tak wydają konstrukcje z podstawką AM3+. Jest to spowodowane faktem, że obecne w sklepach procesory są kompatybilne z nową podstawką. MSI po wydaniu dwóch topowych konstrukcji (990FXA-GD80990FXA-GD65), zademonstrowało coś dla mniej wymagających klientów.

 

MSI 970A-G45

 

MSI 970A-G45 wykorzystuje brązowy laminat standardowego formatu ATX oraz mostki AMD 970SB950. Za zasilanie odpowiada 5-fazowa sekcja PWM, która chłodzona jest niewielkim podłużnym radiatorem. Tuż pod podstawką AM3+ znalazły się cztery banki pamięci, obsługujące moduły DDR3 w trybie dwukanałowym – niestety nie wiemy jeszcze o jakim maksymalnie taktowaniu i pojemności.

Dla kart rozszerzeń udostępniono po dwa porty PCI-Express x16, PCI-Express x1 oraz PCI. Warto jednak zaznaczyć, że pierwsze z nich pracują elektrycznie w trybie x16 i x4, a więc wydajność dwóch kart graficznych AMD Radeon w trybie CrossFire lub Nvidia GeForce w SLI będzie obniżona. Poniżej nich umieszczono sześć gniazd SATA III o przepustowości 6 Gb/s.

 

MSI 970A-G45

 

Na tylnym panelu producent zamontował:

 • port PS/2

 • sześć portów USB 2.0

 • dwa porty USB 3.0

 • port szeregowy RS232 (COM)

 • złącze RJ45 zintegrowanej, gigabitowej karty sieciowej

 • wejścia i wyjścia zintegrowanej karty sieciowej

 

Płyta główna MSI 970A-G45 jest już dostępna w sprzedaży, a jej cena wynosi 82 euro. W przeliczeniu z aktualnym kursem walut daje to około 322 zł (bez podatku i marż pośredników). 

Więcej o płytach głównych z podstawką AM3+:

Źródło: VR-Zone.com

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Co za patafiany, dali by w SLI X8/X8 bo tym brał w ciemno, a tak z tym x4 to się wypałować mogą.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czyżby złoty środek dla ludzi chcących mniej wydać zachowując wydajność? Radiatory na sekcję zasilania są małe więc cena automatycznie powinna spaść, aczkolwiek samo to że są jest sukcesem w mobo z mniejszym budżetem; wszystko wygląda estetycznie i dobrze rozłożone. Jeśli cena nie będzie przekraczać 300zł to pewnie będzie jedną z bardziej polecanych płyt pod AM3+
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Płyta dla zwykłego użytkownika, co by wszystko podłączyć i normalnie pracować. Ale mogli sobie darować dawanie 2xPCI-Ex16 jeśli i tak dają obniżoną jakoś przy CF czy SLI. Poza tym jeśli ktoś o tym myśli to kupi lepszą płytę. Ale to może taki chwyt marketingowy.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     322 zł (bez podatku i marż pośredników)- czyli w Polsce 500zł
     • avatar
      Igoruss
      0
      E tam ASRock zrobi 20zł tańszą równie dobrą płytę i nie będzie sensu polecać tego MSI :P
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       jak na chipset x70 to drogo, nawet bardzo. Gdyby końcową ceną była właśnie ta 320zł to jeszcze bym się zastanowił a tak, to z pewnością jej nie kupię
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ciekawe, czy chociaż 0,5% z was ma 2 karty graficzne, czy tylko narzeka dla samego narzekania?
        Jakbyście nie wiedzieli, w złącza PCI-E wkłada się nie tylko karty graficzne, ale również karty dźwiękowe, TV, dyski SSD takie jak Revo itd.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Drogo , za nowości trzeba płacić :) dobrze że wypuszczją teraz niż mieli by przy premierze buldożerów
         • avatar
          mutissj
          0
          LOL czym większa i dłuższa karta graficzna to wejścia SATA są tracone