Ciekawostki

5 lat mytaxi w Polsce - korzystacie?

przeczytasz w 1 min.

Usługa mytaxi zadebiutowała w Polsce pięć lat temu. Od tego czasu aplikacja łącząca pasażerów z kierowcami taksówek dynamicznie zyskuje popularność, dlatego też na ten rok została zaplanowana dalsza ekspansja.

mytaxi, czyli aplikacja łącząca pasażerów z kierowcami taksówek, jest dostępna dla Polaków od 5 lat. Z tej okazji właściciele usługi postanowili podzielić się statystykami.

W ciągu tych pięciu lat 4800 licencjonowanych kierowców przejechało z pasażerami ponad 53 miliony kilometrów. Ci drudzy płacili za kurs średnio 25 złotych, najczęściej (80 proc.) wybierając opcję „Płać przez aplikację”. W tym miejscu warto przypomnieć, że mytaxi było pierwszą tego typu firmą, która udostępniła taką formę płatności.

„Jeszcze 5 lat temu w Polsce nie było dobrych narzędzi motywujących kierowców do podnoszenia jakości swoich usług. Pasażerowie nie mogli oszacować kosztów przejazdu, śledzić nadjeżdżającej taksówki, ocenić kierowcy po kursie, ani wygodnie zapłacić bezgotówkowo za przejazd. Obecnie ta forma zapłaty jest ulubioną wśród pasażerów” – powiedział Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce

mytaxi Polska

Właściciele usługi chwalą się również wprowadzeniem pierwszych elektrycznych taksówek (których w Warszawie jest już 40) oraz udostępnieniem funkcji mytaxi match, która pozwala na współdzielenie taksówki. 

Usługa mytaxi prężnie się rozwija – w 2017 roku (w stosunku do roku wcześniej) podwoiła się liczba kursów, a liczba użytkowników wzrosła o 150 proc. Widząc to, właściciele podjęli decyzję o dalszej ekspansji. W najbliższym czasie mytaxi trafić ma między inny do Poznania, Łodzi, Katowic i Wrocławia. Obecnie działa w Warszawie, Krakowie i Trójmieście.

mytaxi plany

Źródło: mytaxi

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  1
  Nazwa TAXI źle mi się kojarzy. Zdecydowanie wolę Uber :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A prawda wg mnie jest taka, że podatki powinny być niższe, interwencjonizm państwa powinien być mniejszy, sektora państwowego i przywilejów i prerogatyw państwa oraz świadczeń państwowych powinno być mniej dziki czemu państwo było by tańsze i chciało mniej haraczy czyli podatku. Ale ja instytucji państwa w takim europejskim wydaniu za bardzo nie lubię ze względu na absolutny brak dobrowolności uczestniczenia oraz wymiaru uczestniczenia w tym tworze. Tak więc jak nie zapłacił bym mu podatku od 4paka moralnych wyrzutów sumienia nie będę miał.
   • avatar
    frankowski84
    0
    Raz czy dwa korzystałem. Szczerze częściej z opti taxi korzysta jakoś się przyzwyczaiłem. Poza tym mój szwagier tam pracuje i wspieram jego firmę a nie konkurencję
    • avatar
     rasiaknorris1
     0
     Ja lubię 4Mobility. A jak się nawale tak że widzę trzy kierownice i za duża trasa to żona mi zamawia mytaxi bym się nie zgubił. Po dwóch piwach jeszcze da się jeździć.