Ciekawostki

mytaxi zmienia się we FREE NOW - to część czegoś większego [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

BMW i Daimler chcą dać nam kompleksową usługę miejskiej mobilności na miarę XXI wieku. Jednym z widocznych efektów będzie zmiana nazwy mytaxi na FREE NOW.

Aktualizacja, 2 lipca 2019: Stało się to, co zapowiadano jeszcze zimą. (Istniejąca od 10 lat i mająca 100 milionów przejazdów na koncie) marka mytaxi znika z rynku, a w jej miejsce wchodzi FREE NOW. Taksówki oznaczone nowym logo można już spotkać na ulicach wszystkich europejskich miast, w których działa ta usługa łącząca pasażerów z kierowcami. 

Zmiana ta jest efektem przejęcia usługi przez grupę utworzoną przez firmy Daimler i BMW, a więc motoryzacyjnych gigantów, a także pierwszy etapem przeobrażania jej w serwis multiplatformowy. Założenie jest takie, by w przyszłości za pomocą jednej aplikacji można było zamówić przejazdy rozmaitymi środkami transportu i już jesienią, przykładowo, FREE NOW pozwoli na wynajęcie elektrycznej hulajnogi z logo hive.

FREE NOW taxi

„Uważamy, że mobilność to coś więcej, niż tylko przemieszczanie się z punktu A do B – skomentował Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW Polska. – Musi ona gwarantować wolność wyboru, bezpieczeństwo, innowacyjność i transparentność. Dlatego, nasz model operacyjny nie ulega zmianie. Nadal współpracujemy wyłącznie z licencjonowanymi kierowcami, którzy gwarantują bezpieczeństwo i doświadczenie. Będziemy się rozwijać, wprowadzając nowe opcje i odpowiadać na zapotrzebowanie rynku”.

Jeśli korzystacie z aplikacji mytaxi, to przy najbliższej aktualizacji zmieni się ona we FREE NOW – nie musicie nic więcej robić. Niezmiennie zaoferuje ona znajomość ceny z góry i kilka kategorii pojazdów do wyboru.

FREE NOW aplikacja

News, 23 lutego 2019: mytaxi to nazwa, do której mogliście się już przyzwyczaić – na polskich drogach spotykamy ją od ponad 6 lat. Wkrótce jednak zniknie i to nawet pomimo tego, że usługa jest dynamicznie rozwijana i cieszy się coraz większą popularnością. O co więc chodzi? Ano o to, że zmieni nazwę – na FREE NOW. W dodatku jest to część czegoś znacznie większego.

mytaxi zmienia się we FREE NOW

Zmiana nazwy z mytaxi na FREE NOW to jeden z elementów większego planu firm Daimler i BMW, które mają w swoim portfolio kilka usług miejskiej mobilności, w tym właśnie tę, o której jest ten news. Celem w tym przypadku jest ujednolicenie i utworzenie jednej globalnej marki, a sama zmiana wejdzie w życie jeszcze przed końcem tego roku.

mytaxi taxi

„Dla mytaxi i jej przyszłości to świetna wiadomość. […] Jeszcze bardziej zwiększymy swoje możliwości rozwoju i konkurencyjność na rynku. Dwaj inwestorzy będą wsparciem dla mytaxi w budowaniu globalnego biznesu, w obliczu konsolidującej się branży” – skomentował Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

„To świetna wiadomość również dla polskiego oddziału naszej firmy - zyskujemy nowe zaplecze, które pozwoli nam rozwijać naszą aplikację oraz usługi we wszystkich siedmiu polskich aglomeracjach – kontynuuje. – W związku z połączeniem, nasz model biznesowy polegający na współpracy z licencjonowanymi kierowcami taxi, nasza aplikacja oraz adresy naszych biur i zatrudniony w Polsce zespół - nie ulegną zmianie”.

Now mobilność

Przypomnijmy, że mytaxi (a wkrótce: FREE NOW) to usługa pozwalająca na zamawianie dopasowanej do konkretnych potrzeb taksówki (z licencjonowanym kierowcą) i płacenia za przejazd za pośrednictwem aplikacji mobilnej. 

FREE NOW to jedno 5 nowych przedsięwzięć

BMW pracuje z Daimlerem, by wspólnie stworzyć szereg usług mobilności na miarę XXI wieku. Zainwestowano ponad miliard dolarów, aby móc zaoferować klientom komplet rozwiązań zapewniających bezproblemową komunikację miejską.

Oprócz FREE NOW (zamawianie taksówek) uruchomione zostały jeszcze cztery inne przedsięwzięcia: SHARE NOW (wspólne przejazdy), REACH NOW (przewóz multimodalny – z wieloma rodzajami transportu), PARK NOW (parkowanie w mieście) oraz CHARGE NOW (ładowanie samochodów elektrycznych).To połączenie 14 różnych marek, którym zaufało ponad 60 milionów osób na całym świecie. 

Now 5

Zmniejszenie liczby usług z 14 do 5 to ważny krok na drodze do celu, którym jest jedno kompleksowe rozwiązanie. Przedstawiciele firm BMW i Daimler zapowiadają, że chcą utworzyć usługę mobilności „z flotą elektrycznych, samokierujących się samochodów, które autonomicznie ładują akumulatory i parkują, a także współpracują z innymi rodzajami transportu”.

Źródło: Daimler, BMW, mytaxi. Foto/ilustracje: BMW/Daimler

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  2
  Nie rozumiem czemu nazwali się FREE NOW. Przecież przewozy nie są za darmo, ani chyba nikt nie jeździ taksówkami w wolnej chwili dla zabicia czasu.

  Powinno być TAXI NOW.
  • avatar
   Marek2704
   0
   Nie da się edytować pomimo wyłączenia adblocka... Powinno być: "Ciekawostki" sponsorowane.

   A skoro się nie da edytować to adblock ponownie włączony :P
   • avatar
    pawelox01
    0
    Ja u siebie w miescie korzystam z ryba taxi gdzie place 15zl do 6 km i nie ma taryfy nocnej. Uberem placilem czesto wiecej, dodatkowo pelno ukraincow z ktorymi ciezko sie dogadac, a wiekszosc z nich nie zna drogi i polega na nawigacji ktora czesto prowadzi w miejsce inne niz docelowe
    • avatar
     darioata
     -4
     Korzystam tylko i wylacznie z uslug naszych Polskich taksowkarzy a na Ubera, my taksi i innych zagranicznych korporacji olewam cieplym moczem!
     • avatar
      Marek2704
      0
      Zła kategoria artykułu. Powinno być: .
      • avatar
       Anonim20
       0
       MyTaxi nie znika a robią szybki re-brand ;)
       Podatku nie trzeba płacić i przy okazji powiew "świeżości"
       • avatar
        malijka
        0
        Jakość usług free now jest wysoka, nazwa jest ok, dla mnie najważniejsze , że dobrze się z nimi jeździ. Nasza firma współpracuje z free now i wszystko jest dopięte jak trzeba. Przejazdy odbywają się bez najmniejszych problemów.
        • avatar
         sunsee
         0
         dla mnie są ok, zamawiamy z pracy często jak trzeba coś na mieście na pilnie załatwić. Nazwa jak nazwa mi obojętna, spoko mają tę aplikację do zamawiania przejazdów