Gry na konsole

Na Project Scorpio pogramy też w gry z poprzednich Xboksów

przeczytasz w 1 min.

Zarówno w te z Xbox One, jak i w te z Xbox 360, które są dostępne w programie wstecznej zgodności.

Project Scorpio to jedno z najgorętszych urządzeń dla graczy, których premiera planowana jest na przyszły rok. Będzie to nowa wersja konsoli Xbox One o znacznie mocniejszej konfiguracji, pozwalającej między innymi na grę w prawdziwym, pełnym 4K. Microsoft nie ukrywa, że cena sprzętu może być dużo wyższa niż ta widniejąca przy standardowej wersji konsoli. Równocześnie firma zapewnia, że wydatek będzie całkowicie uzasadniony. Dlaczego?

Firma Microsoft zapewnia, że konsola Project Scorpio będzie opłacalnym zakupem z kilku powodów. Po pierwsze, zaoferuje ona rozgrywkę w prawdziwym 4K. Po drugie, będzie miała odtwarzacz Ultra HD Blu-ray. Po trzecie, będzie gotowa na obsługę rzeczywistości wirtualnej. I wreszcie po czwarte – o czym właśnie się dowiedzieliśmy – będzie w pełni kompatybilna z treściami dostępnymi na obecnej konsoli Xbox One.

Warto zatrzymać się przy tym, co oznacza rzeczona „pełna kompatybilność”. Oznacza to, że każda gra wydana na Xbox One ruszy także na Project Scorpio. Dotyczy to także usług dodatkowych, takich jak wsteczna zgodność. Krótko mówiąc: na nowym urządzeniu zagramy również w setki gier z Xboksa 360, między innymi w oryginalne Call of Duty, Assassin’s Creed, Doom, Fable, Fallout, Gears of War czy Red Dead Redemption.

Źródło: VG247

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Macieyerk
    2
    Po tytule spodziewałem się kompatybilności z pierwszego XBOXa wiem , że na X360 dało się pograć w np GTA:SA chociaż to takie marzenie ściętej głowy.