Bezpieczeństwo

Bill Gates zapewni wszczepianie czipów ludziom? Nadchodzi ID2020, cyfrowa tożsamość dla każdego

przeczytasz w 2 min.

Żyjemy w erze innowacji, zatem potrzeba udowodnienia swojej tożsamości nie tylko w świecie fizycznym, ale i cyfrowym jest większa niż kiedykolwiek. Możemy doczekać się czipów identyfikacyjnych znacznie szybciej niż sądziliśmy. A wszystko przez COVID-19.

ID2020, czyli cyfrowa tożsamość dla każdego

ID2020 jest projektem cyfrowej tożsamości, która opiera się na Blockchain. Technologia zapewnia bezpieczeństwo i efektywność, a baza danych jest zdecentralizowana i rozproszona. Każdy otrzyma swój własny rekord z najważniejszymi informacjami zapisanymi w bazie. Celem twórców jest utworzenie nowego standardu i objęcie systemem wszystkich ludzi na świecie.

ID2020

Pomysł niewątpliwie ma swoje plusy. Zgubienie dokumentu tożsamości nie będzie przysparzać tak wielu problemów jak obecnie (ostatecznie może okazać się nawet zbędny), a przestępcy chcąc się pod kogoś podszyć, będą mieli utrudnione zadanie. Brak dokumentów tożsamości jest problematyczny również w przypadku uchodźców, którzy trafiają do zupełnie obcych im krajów.

Jednak przeciwnicy projektu i działacze alarmują, że ID2020 jest niczym innym jak globalnym systemem czipowania ludzi.

Bill Gates użyje czipów do walki z koronawirusem?

Bill Gates aktywnie włączył się do wspierania walki z koronawirusem i zapowiedział możliwość wprowadzenia na rynek cyfrowych certyfikatów. Mają uwzględniać informacje o tym, kto poddał się testowi na koronawirusa, a kto wyzdrowiał. W przypadku pojawienia się szczepionki, informacja o niej również ma znaleźć się w takim certyfikacie. Wszystko ociera się o projekt ID2020, w który zaangażowany jest miliarder.

Fundacja Gatesa od lat wspiera wprowadzenie implantów mikroczipowych. Były już prace nad zdalnie sterowanymi czipami antykoncepcyjnymi dla kobiet, ale teraz chyba nadszedł czas na coś znacznie większego.

Bill Gates

Budowa tego niezwykle skutecznego systemu cyfrowej identyfikacji ludzi jest wspierana przez Microsoft, który zawarł porozumienie z innymi firmami: Accenture (jedno z największych przedsiębiorstw outsourcingowych i konsultingowych w dziedzinie zarządzania i technologii), IDEO, Gavi (którego celem jest zwiększenie dostępu do szczepień) i Rockefeller Foundation. Projekt jest również wspierany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Bill Gates co prawda odszedł z Microsoftu, jednak nadal z nim współpracuje.

Obecna pandemia jest idealną okazją do wprowadzenia systemu identyfikacji opartego na mikroczipach. Technologia mogłaby pomóc w pilnowaniu osób zainfekowanych i odbywających kwarantanny domowe. Koronawirus przyczynia się do coraz większej ilości zgonów, a ludzie z powodu strachu byliby bardziej skłonni przyjąć nieznane dotąd rozwiązanie. Pytanie tylko, do czego jeszcze wykorzystany zostałby taki system?

pandemia

Czipowanie ludzi

Nie ma wątpliwości, że czipy dałyby rządom i korporacjom kolejne narzędzie kontroli nad społeczeństwem. Według przeciwników ID2020 efekt będzie taki, że niewielka grupa najbardziej wpływowych ludzi będzie mogła jeszcze bardziej bogacić się kosztem pozostałej części ludzkości. Problemy głodu i nierówności społecznych pogłębią się. Dojdzie do jeszcze większych podziałów. Już teraz największe korporacje świata mają możliwości równe potężnym krajom. Najnowsza technologia może przyczynić się do umocnienia ich (i tak już wysokiej) pozycji kosztem zwykłych ludzi.

To tylko hipotetyczny czarny scenariusz, jednak warto pomyśleć, jak osoby mające władzę mogłyby wykorzystać cyfrową identyfikację wszystkich ludzi na świecie.

Źródło: biohackinfo, geekweek, Reddit, ID2020

Warto zobaczyć również:

Komentarze

61
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  smar.n
  19
  Na zagrożenia związane z upowszechnieniem wszczepiania ludziom chipów wskazują nie tylko obrońcy praw człowieka. Pojawiła się również argumentacja sięgająca do religii, a konkretnie do Biblii. W Internecie można znaleźć materiały jednoznacznie kojarzące wszczepianie ludziom chipów z fragmentem Apokalipsy św. Jana, mówiącym o „znamieniu Bestii” (Ap 13,16-17). Jest w nim mowa nie tylko o tym, że wszyscy bez wyjątku „otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło”, ale także o tym, że bez niego nie będzie można kupować ani sprzedawać.
  • avatar
   Dekard
   16
   Mina psa na tej fotce z Gatesem mówi sama za siebie ;)
   • avatar
    Erikson83
    11
    NWO IS Coming
    • avatar
     Konto usunięte
     8
     Ludzie znakują zwierzęta i brutalnie je wyzyskują aż do śmierci.
     Światowy rząd cieni chce znakować ludzi żeby jeszcze bardziej nas kontrolować i wyzyskiwać.
     Brzmi znajomo?

     "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie".
     Karma.
     • avatar
      FunkyKoval
      6
      Dobrze że mądry Bóg tak urządził świat, że każdy musi umrzeć i nie ma przed tym ucieczki. Inaczej tacy popaprańcy jak Gates, Jobs, Soros itp. zrobiliby ludzkości piekło na Ziemi za życia. Jest szansa, że to się wydłuży w czasie lub ktoś zarzuci pomysł jak go zabraknie.
      Zastanawiam się, kiedy ktoś ważny, zada pytanie kto i dlaczego wypuścił COVID-19 ? No bo że to wirus sztucznie stworzony dla mnie nie ulega wątpliwości - zabija głównie starsze osoby (młodsi są potrzebni do pracy), jest bardzo zaraźliwy (ale tylko poprzez śluzówkę nosa, oczu i gardła - przez skórę, nawet skaleczoną nie wchodzi), trudno zrobić szczepionkę na niego (na szczepy grypy mamy co roku nową szczepionkę, jeszcze przed sezonem), przeżywają tylko najsilniejsi (selekcja gatunku i czyszczenie populacji) itp.
      Dla mnie ulega wątpliwości że ktoś taki jak Gates, zlecił "produkcję wirusa" i urządził "selekcję naturalną na świecie. Pytanie czy to dopiero test czy właściwa pandemia ?! Być może to dopiero test i zmodyfikowany jeszcze wirus zostanie wypuszczony później w wielu miejscach i nikt nie zapyta, bo przecież była pandemia i teraz jest fala wtórna a że w wielu miejscach, trudno się dziwić, wszak byłą światowa pandemia i widocznie ocalały pojedyncze sztuki.
      Oprócz "czyszczenia populacji" załatwili sobie jeszcze kilka innych spraw - wykup i użycie zalegających towarów w magazynach na całym świecie (produkcja jest zatrzymywana), nietypowe i nigdy nie używane instrumenty finansowe oraz ratunkowe dla banków, firm i organizacji, co ma potężne konsekwencje dla gospodarki światowej, giełdy zniżkują - możliwe ciche przejęcia i wykupy biznesów ... są i też lepsze strony - przyroda odżywa jak ludzie siedzą w domach.
      Czeka nas (nie) ciekawa przyszłość ... pożyjemy - zobaczymy, zapewne ktoś wyda masę pieniędzy na propagandę że to jednak wirus odzwierzęcy, przypadek i "NIC się nie stało".
      • avatar
       marcol
       5
       Rockefeller Foundation i wszystko jasne.
       • avatar
        Argetlam1xx
        5
        Nie ma ZGODY na chipowanie!!! Prędzej chwycę za broń i zacznę likwidację polityków, niż pozwolę się zaczipować!
        • avatar
         Konto usunięte
         4
         Bill Gates niech zacipuje swojego pieska i wsadzi swój łeb pod gilotynę.
         Ludzie nie dadzą sobie nic wszczepiać pozbywając się prywatności bo jak wyjdą wszyscy to zacipują tych którzy to wymyślili.
         • avatar
          altronix
          4
          lepiej niech sobie wszczepi chip w d.....
          • avatar
           Mar3k
           4
           Najmniej przypadkowe jest chęć "CZIPOWANIA" ludzi czytaj "ZNAKOWANIA" jak bydła na spęd podczas światowej pandemii w imię naszego dobra. Ktoś kiedyś zauważył, że aby przepchnąć coś co w normalnych warunkach wydaje się nieakceptowalne przez ludzi trzeba stworzyć ZAGROŻENIE(pandemia) a następnie podsunąć ROZWIĄZANIE(czipy), brzmi znajomo.

           Chociaż na ogół nie jestem za teoriami spiskowymi ale tą sytuację można z równym prawdopodobieństwem potraktować, że to celowe działanie jak również przypadek czy zwykła klęska. Jaka jest prawdy my się nie dowiemy, jedynie możemy obrać sobie opcję czy to działanie celowe czy klęska i jej się trzymać.
           • avatar
            marcol
            3
            Rockefeller Foundation i wszystko jasne.
            • avatar
             AdamAnt0407
             2
             Koronawirus = szczepienia
             Szczepienia = chip
             Chip =niewolnictwo
             Maseczki = kaganiec
             Kaganiec = niewolnictwo
             Koronawirus = NIEWOLNICTWO!!!!
             • avatar
              marcol
              1
              Rockefeller Foundation i wszystko jasne.
              • avatar
               marcol
               1
               Rockefeller Foundation i wszystko jasne.
               • avatar
                marcol
                1
                Rockefeller Foundation i wszystko jasne.
                • avatar
                 jaclawus
                 1
                 I już widać, że w tej całej pandemii chodzi właśnie o to, żeby te wszystkie rokefeler foundation, sorosz i cała reszta masonerii z tradycji szkockiej i loży by najbrith mogły ustanowić nowy porządek świata. Uprzednio muszą jednak zlikwidować jednostki, które przeciwstawiłyby się temu. Wszyscy też wiedzą, że Trump chce zdelegalizować całą światową masonerię i dlatego się śpieszą.
                 • avatar
                  myszka91
                  0
                  https://www.youtube.com/watch?v=auIvJf1eNsI
                  • avatar
                   marcol
                   0
                   Rockefeller Foundation i wszystko jasne.
                   • avatar
                    marcol
                    0
                    Rockefeller Foundation i wszystko jasne.
                    • avatar
                     pawluto
                     0
                     Krowy i świnie mają chipy w uchu - Czy człowiek chce im dorównać ???
                     Założę się że znajdą się debile co pozwolą się zachipować jak krowy...!
                     Jak nazwać takich ludzi ??? debile czy kretyni ???
                     • avatar
                      DżejmsDrugiGroźny
                      0
                      Pomijając już kwestie biblijne, znak bestii itp., załóżmy że faktycznie wszyscy ludzie na świecie mają nano-chipa, który ich identyfikuje. Pewnego dnia następuje błysk solarny lub atak bronią EMP i cały świat jest bez prądu. Nie ma gotówki, bo płacimy elektronicznie. Jak wtedy świat będzie funkcjonował bez pieniędzy i bez możliwości sprawdzenia kto jest kim?
                      • avatar
                       energysnakePL
                       0
                       Billa Gacie coś Pooebaooo...
                       • avatar
                        Eryk333
                        -1
                        Do psychiatryka z gościem.
                        • avatar
                         xfire25
                         -6
                         Dla mnie spoko jeśli oprogramowanie było by open source, w 100% bezpieczne i umożliwiało mi ocene wszystkich ludzi na ulicy. Ew. mini nadruk/chip na siatkówce jako tożsamość i okulary do skanowania świata.
                         • avatar
                          PrestoEnzo
                          -6
                          Najwięcej zawsze krzyczą nieudacznicy, ukrywający się za tor, vpn, tonami wtyczek blokujących social media itd. Tacy zawsze mają coś na sumieniu lub nielegalnego do ukrycia. Ich paranoja anonimowości, prywatności i oczywiście wolności słowa, jest już chorobą. I jeszcze czują się z tym dumni, zawsze stawiają się ponad resztą. Wszędzie czują się śledzeni, ciągle oglądają się za siebie, czy nie zostawili gdzieś "śladów". Śmieszni i smutni ludzie.
                          • avatar
                           kitamo
                           -10
                           Ogolnie to wszyscy juz widza czarny scenariusz a to jest tylko krok dalej od tego co i tak mamy i akceptujemy obecnie.
                           Dziesiątki dokumentow ktore musimy posiadac i przedstawiac odpowiednim organom urzedowym, pracodawcom, policji, medycynie itp.
                           Wbrew pozorom jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie niz to co obecnie posiadamy - trudniejsze do skopiowania i fałszowania.
                           Wyeliminowalo by to w przyszlosci takze platnosc gotowka itp.
                           Rozwiazanie dosc nowatorskie ale w pewnym zakresie wrecz sensowne i całkiem bezpieczne.
                           • avatar
                            -12
                            Cała idea przedstawiana jest chyba trochę w złej narracji. Dziś cyfrowa tożsamość źle się kojarzy, szczególnie w kontekście "wczepiania" czegoś. Ale w przyszłości będzie to tak samo normalne jak pierwszy odcisk palca z liniami papilarnymi, numer pesel, dowód osobisty, prawo jazdy, czy numer VAT do prowadzenia działalności.
                            Bilans korzyści i zalet może być większy niż wad, a wszystko zależy od tego, co określane jest mianem błędów poznawczych, efektem halo i zakotwiczeniem.
                            • avatar
                             tulika
                             -12
                             A mnie się wydaje, że zawsze najgłośniej krzyczą przeciwko wszelkim przejawom 'inwigilacji' ci, którzy tak naprawdę albo są na tyle nieciekawi, że nikt kompletnie i tak by się nimi nie interesował albo ci, którzy nie są do końca uczciwi w swoim działaniu.
                             Że będą możliwe nadużycia na dużą skalę? A co, teraz nie są możliwe? Bo to profesjonalny trolling, partyjne media, służby wykorzystywane przez polityków do manipulacji i inne wynalazki nie są znane na świecie?
                             Ja tam wolę żyć dłużej niż trzymać wszystko co się da przed potencjalną inwigilacją. Wolę, by system w nocy, kiedy będę mieć problem ze zdrowiem zamiast uparcie wydzwaniać i tłumaczyć dostać pomoc automatycznie skierowaną przez system ze wstępną diagnozą...
                             • avatar
                              Bywalec2
                              0
                              Bez komentarza.
                              • avatar
                               tuna007
                               0
                               Źródło: biohackinfo, geekweek, Reddit, ID2020

                               ona sciagnela to z redditu i innych ''powaznych '' zrodel , to g..o warte
                               • avatar
                                ch3mn3y
                                0
                                Da się gdzieś zgłosić? Biere, zwłaszcza jeśli za darmo! Bez noszenia dokumentów?! Jakby jeszcze dało się płacić (HandPay :P )!
                                • avatar
                                 cARALooH
                                 0
                                 W kwietniu byłem nazywany foliarzem,że pod pretekstem pandemii będzie czipowanie.Poczekajcie pół roku, zacznie sie depopulacja w postaci szczepionek.Oczywiście pod przymusem dla naszego dobra.
                                 • avatar
                                  studionti
                                  0
                                  Niech zaczipują gości marksistów z Platformy Obywatelskiej, którzy kłamali, że ich przyjmą do swoich domów.