Najbardziej ekologicznymi producentami samochodów są BMW i Toyota

przeczytasz w 1 min.

W Top 500 najbardziej ekologicznych przedsiębiorstw znalazło się 13 producentów samochodów.

Newsweek Green

W dzisiejszym świecie wartość firmy w dużym stopniu zależy od tego ile i jakie ekologiczne rozwiązania zdecydowała się wprowadzić. To samo dotyczy, rzecz jasna, branży motoryzacyjnej. Newsweek, jak co roku, opublikował ranking najbardziej ekologicznych przedsiębiorstw. W Top 500 znalazło się 13 producentów samochodów, a w pierwszej setce zmieścili się BMW, Toyota i Daimler.

W tworzeniu rankingu wzięto pod uwagę osiem czynników, w tym zużycie energii, emisję gazów cieplarnianych, zużycie wody, produkcję odpadów oraz udział produktów i usług pozytywnie wpływających na środowisko. 

Najbardziej ekologicznym producentem samochodów okazało się BMW, które w ogólnym rankingu zajęło 26. pozycję. Na drugie miejsce wskoczyła Toyota, która doceniona została przede wszystkim za wprowadzenie modelu Mirai – pierwszego seryjnego samochodu na wodorowe ogniwa paliwowe. Na najniższym stopniu podium stanął Daimler. W rankingu zadebiutowało Tesla Motors, a wypadło z niego francuskie Renault.

Newsweek Green motoryzacja

Pełen ranking znajdziecie na stronie Newsweek Green 2015.

Źródło: ComplexPR

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  14r33k
  1
  Czy przypadkiem VW i Audi to nie ta sama grupa? Dlaczego są liczeni osobno?
  • avatar
   Michur
   1
   Ja bym powiedział że Tesla ponieważ jest to jedyny producent ktoremu naprawdę zależy by auta elektryczne stały sie powszechne, reszta to tylko pozoranci. Co bedzie sprzedawał bosh i reszta jemu podobnych firm gdy w aucie będą tylko baterie (np Panasonica) i silnik indukcyjny?
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Czyli co, szybciej będą się rozkładały? Tak BMW z góra jedną furą z eko nowinkami, a reszta mocne silniki wyżyłowane w kosmos. Kto by pomyślał BMW potrafi 3 turbosprężarki podłączyć do jednego silnika. Współczuje serwisu właścicielowi nabytego auta:D
    • avatar
     Anavrin990
     0
     E-paliwo,a nie jakieś tam elektryki.
     • avatar
      Konto usunięte
      -2
      W takim razie wiemy jakich samochodów nie kupować :) Im bardziej "eko" tym większy będzie drenaż portfela późniejszym czasie