Nawigacja GPS

Nawigacja GPS dla rowerzystów

przeczytasz w 2 min.

Garmin wprowadził urządzenie nawigacyjne Edge 800 przeznaczone dla rowerzystów, którzy poszukują dokładności, prostoty w śledzeniu statystyk i położenia.

Edge 800 z dużą dokładnością śledzi prędkość, dystans, czas, pozycję GPS, wysokość wzniesienia terenu, liczbę spalonych kalorii, wznoszenie i opadanie terenu. Dane dostępne na wyświetlaczu prezentowane są w czasie rzeczywistym za pomocą technologii ANT+.

Edge 800 nie wymaga kalibracji, można go z łatwością instalować na różnych rowerach. Wyświetla także odczyty temperatur, automatycznie dokonuje zmian stref czasowych oraz ostrzega rowerzystów o braku uruchomienia licznika czasu.  Bateria po pełnym naładowaniu działa do 15 godzin.

Dzięki społeczności internetowej Garmin Connect, rowerzyści na całym świecie mogą pobierać i analizować własne trasy, a także dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Najnowsza wersja darmowego oprogramowania firmy Garmin o nazwie BaseCamp daje użytkownikom łatwe narzędzie analizy terenu i planowania tras. Aby zapewnić wiarygodne odwzorowanie otoczenia, Garmin Edge 800 obsługuje technologię obrazowania satelitarnego BirdsEye – roczną usługę subskrypcyjną, która umożliwia użytkownikom pobieranie bezpośrednio do urządzeń ręcznych firmy Garmin bardzo szczegółowych map fotograficznych. Dodatkowo Edge 800 współpracuje z Garmin Custom Maps – bezpłatnym narzędziem, które umożliwia przekształcanie własnych papierowych i elektronicznych map w mapy kompatybilne z urządzeniami Garmin.Rowerzyści korzystający z urządzenia Edge 800 mogą również cieszyć się możliwościami jakie oferują opcjonalne mapy City Navigator, dostarczające szczegółowe mapy ulic, punkty POI oraz wskazówki dojazdu do miejsca docelowego.

Źródło: Garmin International Inc.

Polecamy artykuły:  
GeForce GTX 480 vs Radeon 5970 – pojedynek! Eee Keyboard PC - komputer w klawiaturzeGamesCom 2010: najciekawsze nowości i gry

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Cena?
  • avatar
   Paweł Mnichowski
   0
   Wujek google twierdzi, że cena to ~450 dolców :P
   • avatar
    XaRaDaS
    0
    No to nie na polski rynek jest :D u nas jeżeli cena faktycznie ~450$ wyniesie to przecież większość za tyle rower kupuje, albo i taniej.
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     Hah, jak by połowa rowerów w tym kraju tyle była warta to by było dobrze :P
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja polecam używanego przeze mnie Garmina Forerunner 305. Również "bezmapowiec" ale świetnie się spisuje zarówno na rower jak i do biegania :)
      • avatar
       Dexterr
       0
       NavRoad NR320BM Moto wytrzymała bateria, lepszy ekran i tańszy.
       • avatar
        yamata
        0
        Ależ mi piękna oferta, miodzio ;) GPS za cenę roweru. Debile po prostu. Szkoda gadać...
        Przecież równie dobrze można wozić telefon z GPS w plecaku, albo nawigację samochodową, z autonomicznym źródłem zasilania. Drastycznie taniej, tylko trochę mniej odpornie na warunki atmosferyczne. A to i tak zwykle wychodzi w praniu...

        Poza tym czy producent ubezpiecza to swoje cudo? Od np. upadku przy zakładaniu, że już o uszkodzeniu na skutek wywrotki nie wspomnę? Jeśli nie to pie...ę go w sam ryj!

        I pozostanę przy swoim - ruszającym wszystkie liczniki rowerowe Sigmy czy innych CatEye'ów - Holuxie GPSport245. Czytelny, odporny, ergonomiczny z geotagowaniem i funkcją powrotu do punktu wyjścia. Oczywiście logi można zrzucać na kompa i na Google Earth. W dodatku podświetlany, relatywnie lekki i długo trzymający na telefonicznej baterii 700mAh. Jedyny feler że nie wyświetla map. Ale kosztuje na Allegro 280zł!

        Za te pieniądze można kupić przyzwoity tradycyjny licznik bezprzewodowy z podświetlaniem. Tyle że tego mogę użyć
        biegając i chodząc lub jadąc czymkolwiek... Wybór chyba dość prosty. Naprawdę polecam!

        Aha. I to wszystko po polsku. Zasilanie i soft przez mini USB ;)
        Dwa felery. Uwaga przy mocowaniu - zatrzask musi dokładnie zaskoczyć i osłona złącza USB, którą trzeba się nauczyć upychać na miejsce. Poza tym - wad brak. Amen.
        • avatar
         dzemski
         0
         dynamo z wyjściem mikro/mini usb i każdy nowoczesny smartfon z GPS z mocowaniem na kierownicy załatwia wszystko. Ma tez dodatkowe plusy, np sporo większy ekran, wyjście minijack na słuchawki (radio, mp3). Do androida, wm i iOs można dodatkowo załadować masę naprawdę przydatnych gadżetów software-owych.