Routery

Netgear JNR3210 i JNR3000: routery 300 Mb/s naszpikowane dodatkowymi funkcjami - ceny

przeczytasz w 1 min.

Ładne routery z funkcją FastLane

Firma Netgear zaprezentowała dwa nowe routery bezprzewodowe przeznaczone dla osób ceniących sobie wygląd takich urządzeń. Modele JNR3210 oraz JNR3000 tym właśnie się charakteryzują oraz oferują transfer danych w prędkości do 300 Mb/s.

Netgear JNR3210 i JNR3000 to dwa nowe routery bezprzewodowe, przez co kierowane są do osób aktywnie spędzających czas i często będących "w trasie". Charakterystyczną cechą tych modeli jest obecność funkcji FastLane, mającej zapewniać bezproblemowe oglądanie treści wideo bez zakłóceń. Polega to na tym, że użytkownik klika przycisk oglądania filmu, przez co temu właśnie zadaniu przypisywany jest status priorytetowy i całe pasmo zostaje zarezerwowane właśnie dla niego.

Netgear JNR3210 router wygląd
Netgear JNR3210

Oba modele wyposażone zostały również w aplikację Genie, która umożliwić ma bezproblemowe i łatwe podłączanie urządzeń mobilnych (tabletów, smartfonów, laptopów) bez konieczności instalacji z CD. Nie zabrakło także opcji Netgear Downloader, która działa podobnie jak FastLane jednak służy usprawnieniu pobierania plików z Internetu.

Router JNR3210 dodatkowo oferuje funkcję ReadySHARE pozwalającą podłączać dowolne urządzenia z poziomu USB. Model ten ma jeszcze jedną dodatkową zaletę, mianowicie możliwość dokręcenia anten, co gwarantować ma zwiększenie zasięgu WiFi. 

Netgear JNR3000 router wygląd
Netgear JNR3000 

Routery te są już dostępne na polskim rynku, a ich sugerowane ceny detaliczne wynoszą 189 zł (JNR3000) oraz 219 zł (JNR3210).
 

Więcej o routerach:

Źródło: netgear, zol.com.cn

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  0
  Mam router Netgear DGN 2200 fakt jest stabilny, dobrze działa. Przesiadłem sie na niego z Cerberusa i tu niemiła niespodzianka. Brak w Netgearze Bandwidh Management. Dla mnie to wielki zawód. Niestety :( Wiem że to moja wina bo nie sprawdziłem przed kupnem. Niestety QOS to nie to samo.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ten router wg mnie wypełnia lukę pomiędzy prostymi full N-kami, potężnymi wndr-ami u Netgeara. Mozliwości usb i downloadu rozbudowane niemal jak w przypdku routerów z open source. Odkręcana antena pozytywnie zaskoczyła, zwłaszcza że to rzadkie rozwiązanie u Netgeara.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Sympatyczne maleństwo, trzeba mu to przyznać. Nie zapycha się, zwłaszcza dzięki FastLane'owi, który jest, jeśli o mnie chodzi, rozwiązaniem wręcz wymarzonym... Na razie jeszcze nie naciąłem się na nic przy tym routerze.