Internet

Nokia oferuje darmowe Wi-Fi w Londynie

przeczytasz w 1 min.

Posiadacze urządzeń z obsługą łączności Wi-Fi, którzy przebywają w  Londynie, mogą skorzystać z pilotażowego programu Nokii. W jego ramach w  centrum miasta uruchomiono darmowy dostęp do sieci. Aby z niej skorzystać, nie jest konieczne logowanie - dostęp do sieci udostępnianej przez Nokię nie jest zabezpieczony.

Nadajniki hotspotów  umieszczane są w Londynie na budkach telefonicznych. Każdy z nich dysponuje łączem do Internetu o przepustowości 20 Mbps, ale użytkownicy otrzymają pasmo maksymalnie 1 Mbps.

Nokia darmowe Wi-Fi Londyn
Lokalizacja darmowych hotospotów Nokii

Nokia zapowiedziała, że w przypadku pozytywnych wyników testów, które potrwają do końca tego roku, do już działających 26 hotspotów zostanie dodanych ponad 1000 kolejnych. Obejmą one swoim zasięgiem centralną część Londynu. Plany przewidują również rozszerzenie oferty darmowego dostępu do sieci na inne miasta europejskie.

Decyzja Nokii o  udostępnieniu darmowych hotspotów wydaje się być zaskakująca, gdyż w  Londynie, a zwłaszcza jego centrum, od lat można korzystać z darmowego Wi-Fi. Interesujący jest także fakt, że korzystanie z punktów  dostępowych Nokii ma być w pełni darmowe, a firma zdaje się nie wiązać tej oferty ze zobowiązaniami ze strony mobilnych internautów.

Źródło: BBC

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

techbyte

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  3
  To z Pewnością dotrze też do Polski ( za kilka lat ;)
  • avatar
   suntzu
   1
   lol, przecież to tylko reklama. Aż żal mi ich. (Angoli), powinni tego zabronić. ... Po prostu koszt billboardu w centrum londynu jest droższy od postawienia Anteny.

   .. POtem nie ma wolnych kanałów i sieć nie działa tak jak powinna.


   Przecież skoro jest w londynie w centrum darmowe WiFi, to po co nokia daje swoje? po to by każdy w lapku widział nazwę nokii...

   >Londyn to kluczowe miasto w europie gdzie gromadzi się rynek finansowy, inwestorzy, biznesmeni itp....

   Wyobraźcie sobie, że zaraz HTC, Samsung, Apple, udostępnią internet za darmo....

   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Zwykła reklama - nawet w Polsce w miastach jest pełno hotspotów, również darmowych i nie można korzystać z nokii, telefonów, laptopów i innych urządzeń.
    • avatar
     jeomax.co.uk
     0
     Witajcie, mobilni hackerzy :=]
     • avatar
      Eddek
      0
      E tam, u mnie w wiosce w okolicach ratusza i urzedu miasta sa darmowe hot-spoty, na obu kampusach uniwerku tez sa darmowe hotspoty... Calosc dziala juz ladnych pare lat.