Smartfony

Nokia X zhakowana - Google Play już działa

przeczytasz w 1 min.

Co na to producent?

Nokia X smartfon

Na targach MWC 2014 Nokia zaprezentowała 3 smartfony z systemem Android i było to bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń imprezy w Barcelonie. Kilka dni po niej o nowych urządzeniach fińskiego producenta nadal jest dość głośno.

Chyba dla nikogo nie jest już tajemnicą, iż smartfony działają pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida. Zabrakło w niej nie tylko sklepu Google Play, ale również wielu aplikacji charakterystycznych dla tej platformy, m.in. Google Maps, Gmail czy Chrome. Nokia, nie bez przyczyny, postawiła na integrację z usługami Microsoftu i swój własny sklep - Nokia Store, co jednak nie wszystkim się spodobało.

Niektórzy zdecydowali się jednak nie tylko o tym mówić, ale również zacząć działać. Kashamalaga, jeden z członków XDA Developers, pochwalił się, iż bardzo szybko udało mu się zhakować Nokię X. Zajęło mu to podobno naprawdę niewiele czasu i sprowadziło się do 5 dość prostych podobno kroków. Wyraźnie podkreślił on, iż Nokia nie przyłożyła się do tego, by dokładniej zabezpieczyć owe urządzenie przed tego typu działaniami.

Efekt? Po modyfikacji zmienił się nie tylko interfejs, ale również funkcjonalność smartfona. Udało się bowiem uzyskać dostęp zarówno do Google Play, jak i niedostępnych w oryginalnej wersji systemu aplikacji.


Co na to Nokia? Wiadomość dotarła do producenta, ale wgląda na to, że nie okazała się szczególnie smutna. Jeden z przedstawicieli Nokii stwierdził za pośrednictwem portalu Twitter, iż jest to świetna wiadomość i pogratulował użytkownikowi Kashamalaga tego, co udało mu się zrobić.

Źródło: theverge

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gagex123
  34
  I o to Nokii chodziło od samego początku :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   No i spoko kupuje nokię;)
   • avatar
    cyferluu
    0
    No i to się nazywa spryt nokii. Szkoda tylko że większość tych aplikacji będzie instalowana na chwile aby zaraz je usunąć bo za bardzo spowalniają system.
    • avatar
     Konto usunięte
     -6
     W dupe z gogle i handroidem.
     • avatar
      kakagonzalez
      0
      A teraz ceny po 10 € drożej, bo jest dostępność google play i inny wygląd ;)