Karty graficzne

Nowa, niereferencyjna karta graficzna GeForce GTX 285 Plus od Sparkle

Sebastian Ogłoziński | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Sebastian Ogłoziński
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Tajwański koncern Sparkle Computer prezentuje swoja nową kartę graficzną - GeForce GTX 285 Plus, pracującą z podwyższonymi częstotliwościami taktowania. Na niebieskim laminacie PCB karty, oprócz procesora graficznego G200b wykonanego w 55 nm procesie technologicznym, zainstalowano 240 procesorów strumieniowych, osiem chipów pamięci o łącznej pojemności 1 GB, złącze SLI, pozwalające na stworzenie konfiguracji 3-way SLI oraz dwa złącza DVI.

Za utrzymania odpowiedniej temperatury pracy poszczególnych elementów odpowiada niereferencyjny system chłodzenia Accelero Xtreme, zbudowany z 107 listków aluminiowych, na które transportowane jest ciepło przez pięć rurek ciepłowodowych. Skumulowane ciepło rozpraszane jest przez trzy wentylatory 92 nm, pracujące z prędkością od 1000 do 2000 RPM. Na GPU nałożona została pasta termo-przewodząca MX-2.

Karta pracuje z częstotliwościami odpowiednio 666/1512/2520 MHz (referencyjnie 648/1476/2484 MHz dla GPU, jednostek cieniowania i pamięci. Cena nie została ujawniona.

źródło: TechConnect

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jogin211
  wichura jak talala :P
 • avatar
  Szymon331
  Tkie chłodzenia a tkie marne fabryczne OC. Al pewnie ma potencjał...
 • avatar
  Konto usunięte
  ja myslalem ze jak plus to jakies konkretne zegary a tu taki zonk
 • avatar
  Konto usunięte
  666 bardzo mi sie podoba ;) piekielna maszyna.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Plus" dla Ciebie, że możesz sobie pobawic sie w podkręcanie ;p
  ehh, gdzie sie podziały te karty rozmiarów pięknych 6800GT. Niedługo karta będzie jak cegła, wpinana w dwa złącza PCI-E i jeszcze podtrzymywana wspornikami, co by nie wyrwała pół płyty głównej
 • avatar
  jakbos
  najbadziej awaryjne wentylki + kombinowany zestaw radiatorów do sekcj zasilania. po trzecie - nie do kupienia.
 • avatar
  Konto usunięte
  Tri Sli raczej niemożiwe. Od razu widać, że karta zajmuje trzy sloty i ciężko by było znaleźć płytę z takimi odstępami. Rzecz kolejna, przy wciśniętych blisko siebie kartach, ten system chłodzenia się nie sprawdzi. Zamiast wyrzucać powietrze na zewnątrz obudowy, tak jak oryginalne, będzie dmuchał na sąsiednią kartę. A to kiepskie rozwiązanie.