Gadżety

Nowe okulary Huawei - stylowe na pewno, ale czy inteligentne?

przeczytasz w 1 min.

Firma Huawei wraz z Gentle Moster zaprojektowała inteligentne okulary, które mają robić pozytywne wrażenie swoją stylistyką. Premiera już latem.

Można by wymienić wiele powodów, przez które inteligentne okulary nie zyskały szerokiego grona zainteresowanych użytkowników. Jednym z nich bez wątpienia jest niezbyt atrakcyjna stylistyka i to jest właśnie coś, z czym zawalczyć postanowiła firma Huawei, nawiązując współpracę z koreańską marką Gentle Monster. Owoce tej kooperacji zaprezentowano podczas wydarzenia z okazji premiery smartfonów P30 Pro i P30.

W Europie może nie być zbyt znana, ale w Azji to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych marek okularowych. Gentle Monster, bo o niej mowa, pomogła firmie Huawei zaprojektować inteligentne okulary, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale też są stylowe i eleganckie – takie, które „chce się nosić, gdy spotyka się z przyjaciółmi i partnerami”, jak powiedział dyrektor generalny koreańskiego producenta, Hankook Kim.

Innym powodem, dla którego inteligentne okulary nie zdołały się przyjąć na rynku, są kwestie prywatności. Nikt nie chce być bowiem permanentnie podglądany. Dlatego też gadżet Huawei nie został wyposażony w żadne kamery. Ma natomiast podwójne mikrofony i głośniki, dzięki którym możliwe jest prowadzenie rozmów telefonicznych i korzystanie z usług wirtualnego asystenta głosowego. Problemem może być jednak to, że na tym inteligencja się właściwie kończy.

Dodajmy, że okularom nie są straszne woda czy pył (IP67), a ich akumulator o pojemności 2200 mAh może ładować się bezprzewodowo w futerale (lub przewodowo, z wykorzystaniem standardu USB-C). Rynkowa premiera tego gadżetu została zaplanowana na przełom czerwca i lipca. To zaś, czego nie znamy, to cena.

Źródło: The Verge, Huawei

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yamaraj6
  2
  "akumulator o pojemności 2200 mAh" mając tylko głośniki i mikrofony to te okulary wytrzymają z 3 miesiące bez ładowania z taką baterią. Swoją drogą ciekawe jak oni do okularów zmieścili niewiele mniej pojemną baterię niż znajdująca się w Galaxy S6 2600 mAh.
  • avatar
   pawluto
   -1
   Ale właściwie po co są te okulary ?
   Co one dają ?
   Telefon w okularach ? Po co to komu jak mamy w kieszeni smartfona ?
   Gdyby mogły prześwietlać człowieka i pokazywać go nago to byłby hit :)
   A tak to kolejny bubel...
   • avatar
    jacorf
    0
    Pytanie: Jak zareagujesz gdy ktoś się z Tobą spotka w "inteligentnych" okularach? Wróg to czy przyjaciel?