Gry

Nowy Xbox już w 2010 roku?

przeczytasz w 1 min.

Parę dni temu w Internecie pojawiły się informacje sugerujące, że już w 2010 roku, równocześnie z debiutem rewolucyjnego Project Natal  na półki sklepowe trafi również nowa wersja konsoli Xbox 360 - Xbox Natal. I nie miałoby tu chodzić wyłącznie o jakieś kosmetyczne zmiany, ale nową platformę (opartą o obecną technologię) z licznymi usprawnieniami w stosunku do dotychczasowych modeli konsoli. Nowe urządzenie byłoby wstecznie kompatybilne ze "starym" Xboxem oferując jednocześnie dodatkowe funkcjonalności w grach stworzonych na potrzeby Xbox Natal.

Spekulacje te zostały dość szybko ucięte przez samego Aarona Greenberga - szefa działu Xbox w Microsofcie, który jednoznacznie stwierdził, że nie jest planowany żaden nowy Xbox, zaś Project Natal to urządzenie stworzone dla Xboxa 360. Oczywiście wypowiedź ta nie wykluczyła pojawienia się nowej edycji konsoli w zestawie z Project Natal, ale taki zabieg wydaje się zrozumiały.

Cała sprawa z nowym Xboxem wydawała się więc już oficjalnie wyjaśniona, gdy nagle główny boss Microsoftu - Steve Ballmer podczas swojego wczorajszego wystąpienia na The Executive Club of Chicago ujawnił, że nowy Xbox 360 wyposażony w możliwość śledzenia ruchów gracza i rozpoznawania mowy trafi na półki sklepowe w 2010 roku. Nie trudno się domyślić jak ta wypowiedź podniosła temperaturę w Sieci.

Różne, znaczące serwisy internetowe zaczęły wydzwaniać do Aarona Greenberga w celu potwierdzenia słów Ballmera. Greenberg zapewnia jednak, że żadna nowa konsola nie znajduje się aktualnie w produkcji. Sytuacje próbuje ratować również znany wszystkim fanom Xbox Live - Major Nelson, który na swojej stronie stwierdza, że obecna generacja konsol nie jest nawet w połowie ich cyklu "życiowego", a przyszłością Xboxa 360 jest stworzenie zeń centrum rozrywki właśnie dzięki Project Natal.

Czy te wypowiedzi rozwiały wszelkie wątpliwości związane z nowym Xboxem? Niezupełnie. Trudno bowiem oprzeć sie wrażeniu, że pracownicy koncernu z Redmond mają olbrzymie kłopoty z komunikacją i nie potrafią wypracować wspólnego stanowiska.Tym samym możliwe, że jeszcze usłyszymy o Xbox Natal.

Czytaj również: Microsoft: nie będzie nowego Xboksa w 2010


 

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pewnie chodzi po prostu o jakąś nową edycję, w innym kolorze i tak dalej, podobnie jak xbox 360 elite albo halo 3 edition... Ballmer pewnie nawet nigdy nie trzymał pada od konsoli w ręku, więc łatwo mogło mu się coś pomieszać.

  No ale ja nadal z utęsknieniem czekam po prostu na wersję LIGHT 360tki. Chłodną i cichą. Technologia na to już jest...
  • avatar
   projectdarkstar
   0
   Najlepszym ulepszeniem byłoby kompletne wyeliminowanie RRODa.
   • avatar
    XaRaDaS
    0
    Ta, będzie nowy Xbox 360 Natal i tyle, Ballmer potwierdził to ale sama konsola się nie zmieni i tyle.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Poczekamy zobaczymy;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      W ogóle to w jakim procesie techn. są wytwarzane procki do Xboxa i PS3 ??
      Nie powinny już być wytwarzana w 45nm?
      Przecież poza wydzielaniem ciepła konsole te żrą mnóstwo energii :/
      Jedyna nowością powinien być nowy wymiar technologiczny podzespołów.
      • avatar
       B3N14M1N
       0
       Xbox'y od stycznia są produkowane w 65nm.

       GPU i CPU.

       To będzie po prostu Xbox 360 z Natalem i tyle.

       • avatar
        Konto usunięte
        0
        >obecna generacja konsol nie jest nawet w połowie ich cyklu "życiowego"

        Tak, bo sprzęt może wytrzymać długo. Jeśli jednak nie chcą oni wprowadzić nowej konsoli to za jakieś dwa lata będzie po prostu śmiech a nie konsola do gry; i tak już grafika z xboxa jest dużo słabsza od tej z nowych pc.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ja sie boje ze przy obecnej wzmozonej konkurencji kart grafiki a przez co zwiekszenie mozliwosci komputera w grach to w 2010 xbox moze byc juz troche przestarzałą konsolą. Zreszta pc juz troche odbieglo od konsol. A przed nami premiera nowych ukladow ati nvidia. W 2010 prosiloby sie o nowa generacje xboxa ktory swoje lata juz ma
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Prawdziwi gracze nie patrzą na grafikę.
          Ważne żeby gry były miodne.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           http://www.gametrailers.com/video/e3-09-project-natal/50018
           • avatar
            djgromo
            0
            Ja się przerzuciłem na xboxa właśnie z powodu ceny sprzętu i wygody użytkowania (wrzucam płytkę i od razu gram). I powiem Wam, że na nowo odkryłem frajdę z grania.

            Zgadzam się, że ta niby nowa konsola to będzie xbox360 w bundle packu z natalem. Sam natal będzie przystawką. A nowy xbox będzie gdzieś na przełomie 2011/2012 roku. Sam jestem pod wrażeniem zapewnień o forzie w full-hd i 60 klatkach. Mało który komputer uciągnie nową grę w takiej rozdziałce i z taką płynnością.

            Pamiętajcie, że konsola jest już sporo na rynku i podzespoły nie są najnowsze.

            Myślę, że następną generację konsoli kupię do grania, a nowy komputer to będzie raczej coś z mini itx do salonu niż typowy biurkowy. I tak używam teraz komputer w sumie tylko do internetu, muzyki i pisania tekstu.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Przykładem jest gra gta4 na padzie gra się bez porównanie lepiej niż na klawiaturze. Porównywałem obie wersje i jazda samochodem jest przyjemniejsza na padzie. Grając na xboxie czułem ze kontroluje samochód, mogłem utrzymywać prędkość, powoli się rozpędzać a na
             klawiaturze sterowanie to porażka.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Ja też kupiłem x360, bo miałem dość użerania się z kompem i pakowania w niego mnóstwa kasy...zmądrzałem...teraz zamierzam sobie kupić ION'a a do grania kupię nową konsolę jak mi się x360 znudzi, albo stwierdzę, że grafika jest już dziadowska.

              Jeśli chodzi o gry to na konsolę jest sporo tytułów których na PC nie ma i pewnie długo nie będzie...w drugą stronę jest ta sama zależność. Jak ktoś lubi bijatyki ( np. "UFC 2009: Undisputed" zapowiada się miodzio) to kupi konsolę jak ktoś lubi RPG to raczej PC .

              A jeśli chodzi o stwierdzenia, że po co konsola jak można grać lepiej na PC , to proszę odpowiedzieć na pytanie dlaczego ŻADEN producent nie zrobił takiego kontrolera do PC jak Project Natal do X360, czy jak kontroler WII (wiimote) ??