Karty graficzne

NVIDII problemów ciąg dalszy - tym razem z 55 nm

przeczytasz w 1 min.

Po niedawnym głośnym problemie NVIDII z chipsetami graficznymi dla notebooków, firma straciła sporo pieniędzy i reputacji. Nie dziwi więc ciche wprowadzanie w życie kolejnych zmian technologicznych. Jednak nie na tyle dyskretne, aby uszło uwadze dziennikarzy portalu The Inquirer.

W artykule 55 nm układy NVIDII również są wadliwe poddaja oni szczegółowej analizie ostatnio opublikowane przez NVIDIĘ PCN (listę zmian w produktach), podsumowując je smutnym wnioskiem:

Właściwie każdy układ wyprodukowany w procesach 65 i 55 nm wydaje się być wadliwy. To nie jest kwestia tego, czy są, czy nie, ale jak wiele jest wadliwych układów w każdej linii.

Jako przykłady The Inquirer podaje chipy 8800 GT, 9600 GT, które rzekomo często (w kilkunastu procentach) psują się tuż po zakupie. Według portalu, problemy te nie zostaną naprawione po przejściu NVIDII na 55 nm. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż firma z Santa Clara już nie raz twierdziła, iż The Inquirer publikuje nieprawdziwe informacje, ukazujące ją w złym świetle...

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Sugerowanie się 'felietonami' pana Charliego Demerjiana jest dość ryzykowne. Ten człowiek ma jakiś poważny uraz do NV. W zasadzie nie podaje on innych informacji niż te o wadach, błędach itp. produktów oraz upadku nVidii. Daleko temu do obiektywnego dziennikarstwa. Felietony mogą być subiektywne, informacje już nie powinny.
  • avatar
   darek11
   0
   Mam nadzieje ze to nieprawda i jest przefarbowal autor. Przymierzam sie kupic GTX 280 w 55nm i nie chce mie sie juz czekac do nowego roku..
   • avatar
    Gothar
    0
    Nie czytałem tego artykułu, ale w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Trzeba być też trochę sceptycznie nastawionym do takich artykułów.
    Kiedyś czytałem o nadmiernym przegrzewaniu się produktów "zielonych" dlatego wszystko jest możliwe, ale z drugiej strony zawsze się zdarzają wadliwe produkty.
    • avatar
     rahl_r
     0
     To co wypisuje Charlie na temat Nv zawiera w sobie tyle prawdy co propaganda PRL, jeśli ktoś chce w to wierzyć bez zastrzeżeń, to jego problem (albo raczej jego rodziny). W czasach PRL też byli tacy co łykali wszystko jak leciało. Dziwię się ludziom, którzy przedrukowują albo w ogóle czytają jego wypociny, ja już dawno dałem sobie spokój. Już wolę poczytać komentarze na onecie, są znacznie bardziej inteligentne.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      a mi się nie podoba ogólne podejście do klientów ze strony nv. zdusili ati, i teraz mają problem. sami go sobie ukręcili. tutaj chylę głowę przed intelem, który trzyma w ryzach amd, ale nie pozwala im się wybić. amd zakupione przez firmę z grubym portfelem byłoby miażdżącą konkurencją dla intela, a intel tego nie chce, bo chce przetrwać i dużo zarabiać.