Akcesoria do telefonów

OnePlus porzuca plany wydania smartwatcha

przeczytasz w 1 min.

Obawy przez konkurencją i chęć skupienia się na smartfonach. To dlatego OnePlus nie przygotuje, przynajmniej w najbliższej przyszłości, smartwatcha.

Kolejni producenci decydują się na zainteresowanie smartwatchami. Wszystko wskazywało na to, że tego typu urządzenie trafi także do oferty OnePlus, ale wygląda na to, że nic takiego się nie stanie.

Krążące w sieci od dłuższego czasu informacje sugerowały, że smartwatch z logo OnePlus może być już naprawdę blisko. Rzeczywiście, projekt rozwinął się dość mocno, ale ostatecznie zdecydowano się go porzucić. Potwierdził to Pete Lau, CEO OnePlus.

„Mieliśmy już gotowy projekt, ale ostatecznie postanowiliśmy go zlikwidować. Musimy być skoncentrowani.”

Owa koncentracja dotyczy oczywiście smartfonów. Wbrew pozorom rynek chiński nie jest wcale tak kolorowy jak mogłoby się wydawać. Panuje tam niezwykle dynamicznie rozwijająca się konkurencja, a dodatkowo klientami z Państwa Środka coraz bardziej interesują się producenci z zewnątrz.

Wejście na rynek smartwatchy, na który wkroczyło już wielu lepiej sytuowanych finansowo od OnePlus mogłoby skoczyć się stratami. Przynajmniej teraz.

Wkrótce przekonamy się, jakie efekty daje poświęcenie się bez reszty smartfonom. Już 15 czerwca zaprezentowany zostanie OnePlus 3.

Źródło: theverge, phonearena

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Marucins
    1
    Brawo.
    Dobra decyzja.