Filmy / seriale / VOD

Oscary 2023 już tej nocy! Gdzie oglądać? Kiedy transmisja z szampańskiego dywanu?

przeczytasz w 1 min.

Tej nocy oczy wielu pasjonatów kina na całym świecie zwrócone będą w kierunku amerykańskiego Dolby Theatre, gdzie tradycyjnie odbędzie się 95. gala wręczenia Oscarów. Gdzie oglądać Oscary 2023? Kiedy transmisja?

Oscary 2023 – gdzie oglądać?

Po Złotych Malinach przyszła pora na Oscary 2023. Te z pewnością przyciągną uwagę wielu polskich widzów, a to za sprawą nominacji “IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego w kategorii “najlepszy film międzynarodowy”. 

Wśród pozostałych pretendentów do najważniejszej nagrody filmowej również nie brakuje znanych i docenionych tytułów. Znajdziecie wśród nich m.in. produkcje, takie jak "Top Gun: Maverick”, Wszystko wszędzie naraz", “W trójkącie”, “Avatar: Istota wody”, "Wieloryb", "Na zachodzie bez zmian", "Duchy Inisherin" czy “Elvis”.

Jak co roku możecie liczyć na transmisję z wydarzenia, emitowaną przez Canal+ – na łamach Canal+ Premium i Canal+ Online. Tegoroczne rozdanie jak zawsze zostanie też wzbogacone o komentarze prosto z polskiego studia, którego gospodarzami będą tym razem dziennikarka i felietonistka, Karolina Korwin Piotrowska oraz krytyk i prezenter, Błażej Hrapkowicz. 

Oscary 2023 – kiedy transmisja?

Transmisja z – w tym roku – szampańskiego dywanu rozpocznie się o godzinie 00:30 czasu polskiego. Sama gala wystartuje zaś o godzinie 1:00 i potrwa do godziny 4:00.

Źródło: Canal+

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MokryN
  7
  A kto to ogląda?
  • avatar
   .Alx.
   5
   Przypominam nowe kryteria oceny filmów wg Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.
   Jak dla mnie to cztery powody do ZIGNOROWANIA Oscarów jako obiektywnego wyznacznika wartości filmów.

   =========
   Cztery kryteria przyznawania Oscarów (Zasady będą stopniowo wprowadzane od 2022 roku. Podczas 94. i 95. ceremonii)

   Nowe zasady określają, jaki procent aktorów i całej ekipy filmowej musi pochodzić z grup określanych jako niedostatecznie reprezentowane, do których zaliczono przedstawicieli mniejszości etnicznych i rasowych, społeczności LGBTQ, kobiety oraz osoby z niepełnosprawnościami.

   Pierwsze kryterium dotyczy obecności przedstawicieli mniejszości na ekranie. Zawiera trzy podpunkty:

   1. Aktor, aktorka pierwszoplanowa albo aktor, aktorka w liczącej się roli drugoplanowej muszą być przedstawicielami azjatyckiej, latynoskiej, czarnoskórej, rdzennych mieszkańców Ameryki, mieszkańców z Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej, Hawajów lub innej mniejszości etnicznej.

   2. 30 procent aktorów w mniejszych rolach w filmie mają stanowić kobiety, przedstawiciele grup etnicznych, społeczności LGBTQ oraz osoby niepełnosprawne.

   3. Temat filmu ma dotyczyć grup niedostatecznie reprezentowanych.

   Pozostałe trzy kryteria odnoszą się do personelu firm zajmujących się marketingiem, reklamą i dystrybucją filmów, a także miejsc w programach stażowych, możliwości szkoleń i rozwoju.

   Drugie kryterium mówi o tym, że kierownictwo zespołów twórczych musi spełniać takie same warunki, jak zapisane w pierwszym kryterium.

   Kryterium trzecie dotyczy otwarcia branży i stworzenia możliwości zawodowej dla przedstawicieli mniejszości.

   Kryterium czwarte dotyczy przedstawicieli mniejszości w dziale promocji i marketingu danego filmu.
   =========

   Tyle w temacie wolności sztuki...
   • avatar
    Fa_sol
    2
    Już za dzieciaka Oscary skończyły mnie interesować, nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz oglądałem je, gdzieś w 90-tych.
    • avatar
     piomiq
     2
     Chciałbym zdecydowanie zaprotestować.
     DLACZEGO na portalu poświęconym IT piesze się o jakichś oskarach? Co to ma być?
     A pisano o wojnie to pojawiało się wiele komentarzy negatywnych wobec tego tematu. Zatem dlaczego pisze się tu NIE NA TEMAT?
     Proszę o wyjaśnienie.
     Szanowna Pani redaktorko, proszę pisać o IT a nie tematach pobocznych.
     • avatar
      sn00p
      1
      Gdyby Ricky Gervais był konferansjerem na rozdaniu Oskarów i prowadził to w podobnym stylu jak Złote Globy w 2020 to oglądał bym z popcornem i piwkiem :)
      • avatar
       pawluto
       0
       "Na zachodzie bez zmian" i "Duchy Inisherin" - to dwa świetne filmy które zasługują na oskara !
       W drugim filmie Collin zasługuje na oskara.