Gry

Oto World War Z - wszystko, co trzeba wiedzieć

przeczytasz w 1 min.

Jak wyglądać będzie rozgrywka w World War Z? Nowy zwiastun przynosi bardzo dokładną odpowiedź.

Już 16 kwietnia na pecetach i konsolach rozpocznie się kolejna zombiekalipsa – zapowiadająca się wyjątkowo atrakcyjnie. Firma Focus Home Interactive opublikowała materiał wideo, który stanowi omówienie zasad rozgrywki w World War Z

Na (rozgrywaną w kooperacji) kampanię fabularną składa się 12 rozdziałów tworzących 4 odcinki – z akcją w czterech miastach z różnych części świata: Nowym Jorku, Jerozolimie, Moskwie i Tokio. 

World War Z screen 1

Przed każdą misją należy wybrać klasę bohatera (Miotacz Kul, Ludzkie Inferno, Siekacz, Lekarz, Kombinator lub Eksterminator) i arsenał, a następnie można ruszać do walki o przetrwanie, przez którą – co ostatnio nietypowe – rozumie się faktyczną walkę, a nie ukrywanie się w mroku.

Mając na swojej drodze przeszkody w postaci hord nieumarłych, gracze będą biegać i strzelać, a także bronić się z wykorzystaniem sprzętu, takiego jak wieżyczka automatyczna czy moździerz. Twórcy obiecują sporą różnorodność jeśli chodzi o ekwipunek oraz niemałą „inteligencję” przeciwników. 

World War Z screen 2

Kampania to jednak jeszcze nie wszystko, co przygotowała ekipa Saber Interactive. Będzie też sporo trybów rywalizacyjnych (PvPvZ, czyli gracze kontra gracze kontra zombie), w tym (odpowiednio zmodyfikowane) Deathmatch, Domination czy King of the Hill. 

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat samej rozgrywki? Wydawca – Focus Home Interactive – to przewidział i dlatego też na jego kanale opublikowany został film stanowiący dokładne omówienie najważniejszych elementów zabawy w World War Z. Jeśli macie więc 3 wolne minuty, to wystarczy kliknąć „play”…

World War Z – gameplay trailer:


(są dostępne polskie napisy)

World War Z zmierza na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Dark Side of Gaming, Focus Home Interactive

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sharimsejn
  2
  Trochę zabawnie to wygląda kiedy strzela to zombiaka, a dwa obok nawet nie zareagowały. Samo to już mało co ma wspólnego z World War Z.
  • avatar
   Kropeczka
   1
   znowu mordowanie tych biednych i pokrzywdzonych przez los zombi ???

   to zakrawa już na sadyzm, o rasizmie nie mówiąc.

   Co na to ONZ, ue, zieloni, geje, nowoczesna, itd ???
   • avatar
    Dudzio993
    0
    Przypomina Left4Dead przez tych "specjalnych" zombie.