Telefony

Palm Pre: dobra sprzedaż, ale nowi rywale nadchodzą

przeczytasz w 1 min.

Smartphone Palm Pre jest dostępny do kupienia od ponad tygodnia. Jeśli chodzi o sprzedaż, nowość Palma przekracza oczekiwania wielu specjalistów i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Niemniej jednak analitycy rynkowi informują, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by ocenić czy Pre odniósł sukces. Zwłaszcza że wkrótce w sklepach pojawią się kolejne smartphone'y, na które od kilku miesięcy czekało wielu klientów. Mowa o telefonach Apple iPhone 3GS oraz BlackBerry Tour.

Chociaż firma Palm jeszcze nie wyjawiła informacji dotyczącej sprzedaży smartphone'ów Pre, większość analityków jest zdania, że w ciągu pierwszego weekendu sprzedaży (6-7 czerwca) telefon kupiło ok. 50 000 osób. A drugie tyle sprzedano do tej pory.

Analityk James Faucette z Pacific Crest Securities powiedział, że sprzedaż Pre'a jak dotąd wydaje się silniejsza niż oczekiwano.


Palm Pre (Fot. Reuters.com)

- Wierzymy, że w pierwszym tygodniu sprzedano od 90 000 do 100 000 sztuk - mówi Faucette. - Spółka wydaje się być na dobrej drodze do przekroczenia sprzedaży na poziomie 500 000 egzemplarzy w czasie jednego kwartału.

Na razie Pre dostępny jest wyłącznie u operatora Sprint Nextel Corp., a sam operator jest zadowolony z tej współpracy, ponieważ 35 proc. sprzedanych telefonów trafiło do całkowicie nowych klientów, którzy nie mięli wcześniej do czynienia ze Sprintem.

Pierwszy raport na temat Pre trafi do sieci 25 czerwca. Wtedy nowy dyrektor generalny spółki, Jon Rubinstein, rzuci pewne światło na postępy Pre, jak również poinformuje o potencjalnych dodatkach do smartphone'a lub innych modelach z tej serii.

Pre ma ekran dotykowy, wysuwaną klawiaturę i system operacyjny przeznaczony do obsługi modnych usług internetowych, jak np. serwisy społecznościowe.

Operator Sprint poinformował, że dzięki Pre odnotował rekord sprzedaży w ciągu pierwszego weekendu dostępności i zamówił kolejne telefony od Palma, natomiast producent dostarczył je tak szybko, jak to było możliwe.

Źródło:Reuters.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  BlackBerry Tour co to za konkurencja? Jak dla mnie ten telefon nie ma przyszłości, pod uwagę wziął bym raczej htc Magic z androidem
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   Mnie odrażają te klawiatury, takie upakowane, zamiast zrobić slide boczny i większą i wygodniejszą klawiaturę umieścić. Nie wiem kto takie smartphony kupuje ;/