• benchmark.pl
 • Pioneer prezentuje pierwszą nagrywarkę Blu-Ray 12x

Pioneer prezentuje pierwszą nagrywarkę Blu-Ray 12x

przeczytasz w 1 min.

Firma Pioneer w przyszłym miesiącu przedstawi pierwszą na świecie wewnętrzną nagrywarkę Blu-Ray, umożliwiającą zapis nośników BD-R z prędkością 12x.

Urządzenie o oznaczeniu - BDR-S05J-BK charakteryzuje się interfejsem SATA, 4 MB pamięci buforowej oraz technologią - PowerReadPureRead 2. BDR-S05J-BK obsługuje zapis BD-R/-R DL, BD-R LTH, BD-RE/-RE DL z prędkościami odpowiednio 12x, 6x i 2x, nagrywa płyty DVD-R/+R z prędkością 16x, DVD-R/+R DL i DVD+RW do x8, DVD-RW do 6x, DVD-RAM do 5x  oraz CD-R do 40x, a CD-RW do 24x.

Nowość początkowo trafi najpierw do japońskich sklepów w cenie około 417 USD.

źródło: TechConnect

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  GLI75
  0
  Mój pierwszy napęd CD-RW kosztował ponad 1200 PLN (w 2000 r.), ale za płyty CD-R płaciłem ok. 2 PLN. Teraz napęd DVD-R wart jest ok. 100 PLN, a płyty DVD-R ok. 1 PLN.

  W przypadku BD gotów jestem wydać na napęd większe pieniądze, ale nie mam zamiaru płacić 30 PLN (40 PLN dla prędkość x4) za jedną płytę BD-R. To już jest przesada... :-/
  • avatar
   blajo
   0
   dokladnie wchodza coraz nowsze modele... ale nic nie tanieje... plyty i tak drogie...
   • avatar
    maker
    0
    Pamietajcie ze technlogia zaczyna taniec w momencie, w ktorym staje sie popularna. W tej chwili dla wiekszosci zjadaczy chleba jest to wciaz nowinka. Maja swoje odtwarzacze dvd, kina domowe i prawda jest taka ze im to wystarcza. Nie beda inwestowac przeciez znow kase w kolejna technologie, ktora jest wciaz droga. Mianowicie chodzi o same filmy nie wspominajac o ich wypozyczaniu (praktycznie 2 razy drozsze) i jest ich wciaz niewiele. Takze dopoki korporacje filmowe oraz firmy produkujace gry (aktualnie tylko SONY wykorzystuje blu-ray w PS3) nie zaczna popularyzowac w duzym stopniu tego formatu blu-ray wciaz bedzie drogi. DVD jest wciaz najbardziej popularnym formatem zapisu danych oraz filmow dopoki to nie ulegnie zmianie tak jak to sie dzialo z formatem CD ktory byl juz nie wystarczajacy, ceny po prostu beda takie a nie inne.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     mimo że w Polsce BD nie jest popularne to na świecie format ten znajduje coraz to szersze grono użytkowników. Świadczyć o tym mogą coraz to nowsze i szybsze modele napędów (w przyszłym miesiącu wejdzie pioneer nagrywający x12, całkiem niedawno LG wprowadziło 2 nagrywarki x8 a na początku roku najlepsze modele nagrywały x4, co oczywiście było dużym sukcesem)
     • avatar
      Deimos
      0
      No ale czy oona jest już w sprzedaży u nas?