Systemy operacyjne

Pixel Launcher przywita nas w nowych smartfonach Google

przeczytasz w 1 min.

Zanosi się na to, że poznamy wkrótce smartfony Pixel oraz Pixel XL. Pochwalą się one nowym launcherem.

Jakiś czas temu pytaliśmy, czy Google już w tym roku porzuci markę Nexus? Wprawdzie oficjalnego potwierdzenia nadal nie mamy, ale wydaje się, że twierdząca odpowiedź na to pytanie jest coraz bardziej prawdopodobna.

Nie znaczy to jednocześnie, że Google zrezygnuje z rynku smartfonów. Zamiast kolejnych modeli z linii Nexus zobaczyć mamy jednak modele Pixel oraz Pixel XL. Nikt nie wyobraża sobie przy tym scenariusza innego niż obecność systemu Android 7.0 na ich pokładach. Owszem, ale i w tym kontekście szykowane są zmiany.

O tym, iż na potrzeby tegorocznych smartfonów Google zmieni launcher mówi się od dłuższego czasu. Teraz pojawiły się informacje, iż będzie nosił on nazwę Pixel Launcher, co w kontekście „imion” samych urządzeń jak najbardziej pasuje.

Dokładna lista przygotowanych przez producenta nowości wciąż pozostaje tajemnicą, ale już teraz widać, że dojdzie do kilku zauważalnych na pierwszy rzut oka zmian. Zabraknie tradycyjnej ikony prowadzącej do szuflady aplikacji. Od teraz dostać będzie można się do nich gestem przeciągania w górę. Pasek wyszukiwania zostanie ukryty pod rozwijalnym przyciskiem, pojawi się widżet kalendarza. Dobrze oddają to opublikowane właśnie zrzuty ekranu.

Pixel LauncherPixel Launcher aplikacje

Pixel Launcher widżetyPixel Launcher screen

Wiele wskazuje na to, że smartfony Pixel oraz Pixel XL poznamy już w przyszłym tygodniu. Wtedy też w pełnej krasie przedstawiony zostanie Pixel Launcher.

Źródło: androidpolice

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  2
  Już widzę niedogodność - swipe w górę powinien działać na całej powierzchni pulpitu a nie tylko u dołu - nieintuicyjne i głupie bo podważa sens likwidacji przycisku appdrawera (zresztą tapnięcie dalej działa jeśli trafi się w ten znaczek).
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Już mam podobnie w swoim fonie gdzie Wyłączając w lanczerze dok, przesunięciem w górę palcem po ekranie wysuwam aplikacje. Fajna sprawa.
   • avatar
    Bialy
    0
    Czy przepadkiem AdAway nie wymaga root'a?
    • avatar
     elmak
     0
     Ja ostatnio czytałem że konferencja google jest zaplanowana na 4 październik a wy piszecie że za tydzień. Jak to w końcu jest??