Gry

Planetside 2: nowy MMOFPS oficjalnie potwierdzony

przeczytasz w 1 min.

Pamiętacie grę Planetside? We wczesnych latach MMO-wego boomu, Sony zdecydowało się wydać sieciową strzelankę, w której toczyła się nieskończona wojna pomiędzy dwoma frakcjami. Planetside zostało docenione zarówno przez krytyków, jak i graczy, ale zawiodła infrastruktura - widać ówczesne łącza internetowe nie były gotowe na MMOFPSa, który byłby wolny od lagu.

Co ciekawe, w trudnych dla gier typu MMO czasach Sony Online Entertainment się nie poddaje i potwierdza, że projekt Planetside Next, o którym od jakiegoś czasu wspominano (również na Benchmark.pl) oficjalnie przekształcony zostanie w Planetside 2. Udostępniono także nowe materiały, w tym bardzo interesujący trailer, przedstawiający rozgrywkę:
 


 

Choć grafika nie powala, pamiętajmy, że mamy do czynienia z sieciowym światem, w którym jednocześnie grają tysiące wojowników. Ciekawe elementy taktyczne, pojazdy (również latające), no i przede wszystkim dynamiczna akcja - czy dzięki temu nowe Planetside skradnie nasze serca i okaże się być sukcesem dla Sony?

Przekonamy się o tym już we wrześniu, kiedy to Planetside 2 trafi do sklepów. Póki co wydanie gry potwierdzono jedynie na platformę PC.
 

Więcej ze strefy gier:

Źródło: Games Press

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Nie między dwoma frakcjami a trzema, nie zawiodły łącza bo grałem w to nie więcej niż rok wstecz więc można z dużą dozą pewności stwierdzić że Sony miało dobre łącza. Aktywny abonament trzymałem ponad 3 lata ale zaczęła się wykruszać kadra i skończyłem granie. Na jednym kontynencie może grać do 1200 graczy przy czym rozmiar map jest ogromny i z jednego końca na drugi leci się myśliwcem jakieś 3-4 minuty. Co przemawia za tą grą: niesamowity teamplay (mówię to jako weteran FPS'ów), doskonały silnik sieciowy (to jest shooter w którym teoretycznie może do siebie strzelać kilkuset graczy na raz!), multum pojazdów - mechy,lądowe,latające(inne dla każdej z 3 frakcji), w grze nie ma mobów, jak coś do Ciebie wali to jest to inny gracz a nie królik z kłami czy przerośnięta rosiczka.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Przeczytałem Planescape - LOL
   • avatar
    dawiduser143
    0
    Ja tak samo:P
    Planescape to klasyk.Ach stare czasy...
    • avatar
     neo937
     0
     Jak dla mnie to wyglądał jak Unreal Tournament tylko na większą skalę... Nie przepadam za fps'ami typu science-fiction, więc jakoś ne czekam na premierę tego tytułu, który na pewno znajdzie nabywców.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Oj, od Unreala różni się diametralnie. Nie ta skala bitew.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jeśli gra będzie tak dynamiczna jak na tym filmiku to będzie bardzo pozytywnie.