Gry

70 milionów nabywców PlayStation 4

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Firma Sony zaktualizowała wyniki dotyczące sprzedaży jej urządzeń do grania – konsoli PlayStation 4 i gogli PlayStation VR.

Firma Sony pochwaliła się wynikami sprzedaży swoich urządzeń dla graczy, bo i ma się czym pochwalić. Z najnowszych (to znaczy zaktualizowanych 3 grudnia) danych wynika, że…

Konsola PlayStation 4 znalazła już ponad 70 milionów nabywców (a nawet 70,6 mln). To oznacza, że w nieco ponad dwa miesiące liczba sprzedanych urządzeń zwiększyła się o ponad 3 miliony (pod koniec września podano bowiem wynik 67,5 mln, który to jednak obejmował także wysyłki do sklepów).

Liczba sprzedanych egzemplarzy gier na PlayStation 4 wynosi z kolei 617,8 miliona. To oznacza, że na jedną konsolę przypada średnio 8-9 gier. Dajcie znać w komentarzach, czy zawyżacie czy też zaniżacie ten wynik.

Dodajmy, że nieźle sprzedaje się również zestaw do zabawy w wirtualnej rzeczywistości – PlayStation VR. Gogle od Sony trafiły już do przeszło 2 milionów nabywców. Aktualnie można na nich grać w około 150 produkcji (które – o czym też poinformowano – rozeszły się w nakładzie 12,2 mln egzemplarzy).

Źródło: VG247, Sony

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piowisnia
  Jestem zadowolony z zakupu PS4 na premiere a nie dawno drugiej szt. ps4pro oraz VR. Jest w co grać, wszystko ładnie działa, jestem zadowolony a promocje na gry też często są i to już krótko po premierze - dobry przykład GTS.
  W cyfrówki można grać na dwóch kontach oraz 2 PS i dzieciaki mają ubaw (plytki też migrują). Platforma jest naprawde ok. Polecam.
  5
 • avatar
  Adixxx
  Jeszcze swojej się nie dorobiłem, ale przyjdzie wkrótce czas na Pro :).


  Ponad 70 milionów sprzedanych konsol to duży sukces Sony. Wciąż konsola nie wyczerpała wszystkich eksluzywów. Czekamy jeszcze na GoW, TLoU2, GT7 i pewnie wiele innych gier. Mam nadzieję, że Sony mocno przyciśnie VR i sprzeda się przynajmniej 10 milionów.
  3
 • avatar
  brigthmight
  Swietne wiadomosci dla calej branzy gier tak naprawde. To oznacza ze gier bedzie wiecej i beda lepsze. Byle tak dalej.
  1
 • avatar
  patol1984
  Dobre wyniki zawdzięczają tanim okularom VR i mają kilka niezłych gier na wyłączność, gdyby nie to ja bym się nie skusił na PS4 bo średnia jakość ;d