Internet

Po co ci numer telefonu, skoro masz imię, nazwisko i Messengera?

przeczytasz w 2 min.

Wiceprezes Facebooka twierdzi, że Messenger jest na dobrej drodze, by zlikwidować numery telefonów.

Messenger

Wiceprezes Facebooka ds. produktów komunikacyjnych twierdzi, że nikt już dzisiaj nie potrzebuje karty SIM i numeru telefonu, mamy przecież Messengera.

Znamy swoje numery telefonów, ale z numerami znajomych bywa już różnie – pamiętają je jednak nasze książki kontaktów. Wystarczy w nich kliknąć na nazwę i automatycznie możemy się skontaktować z wybraną osobą. Wiceprezes David Marcus zdaje się jednak twierdzić, że to o jeden krok za dużo – w Messengerze też przecież wystarczy kliknąć na nazwę użytkownika, by się połączyć, a przy okazji nie trzeba pamiętać numeru i nazwa ta jest taka sama na wszystkich urządzeniach obsługujących Facebooka oraz jego komunikator (a tych, nie ukrywajmy, jest niemało).

Oczywiście jest też inna sprawa. Numer telefonu ma dziś właściwie każdy – a konto w Messengerze? Tam wygląda to trochę gorzej, ale mimo wszystko z ostatniego raportu wynika, że pod koniec 2015 roku z usługi korzystało już ponad 800 milionów ludzi. Można więc założyć, że co dziewiąty człowiek na świecie (wliczając w to mieszkańców terenów odciętych od sieci) używa tego komunikatora. Według Facebooka to właśnie jest przyszłość.

Messenger 2016

„Sprawiliśmy, że Messenger jest niezwykle szybki. Wprowadziliśmy wideorozmowy, możliwość personalizacji ustawień z kolorami, pseudonimami i emotikonami na czele oraz funkcję pozwalającą przedsiębiorstwom być bliżej użytkowników [Businesses on Messenger]” – napisał na swoim blogu Marcus. – „Dodaliśmy też przydatne informacje u góry rozmów, dzięki czemu zawsze wiesz z kim rozmawiasz i zaprojektowaliśmy funkcję prośby o rozmowę, która sprawia, że konwersacje nawet z osoba spoza naszego kręgu znajomych są możliwe”.

Wiceprezes napisał, że Messenger będzie teraz walczył z telefonią. Messenger bowiem oferuje – tu cytat – „znacznie więcej”. Co konkretnie? – „Oprócz pisania możesz wysyłać naklejki, zdjęcia, filmy, nagrania głosowe, animacje GIF, swoją lokalizacją, a nawet pieniądze do innych ludzi”. Ponadto nawet nie musisz mieć konta Facebooku, by korzystać z Messengera. 

Czy cała komunikacja w rękach jednego właściciela to na pewno dobry kierunek? Facebook chce stać się przecież numerem jeden (a może nawet monopolistą) w sektorze rozmów i kontaktów międzyludzkich, informacji czy zakupów i płatności. Telefonia ma oczywiście swoje minusy, ale czy możliwe jest w ogóle, by zastąpiła ją usługa internetowa – w świecie, w którym wciąż ponad połowa ludzi nie ma do niego dostępu?

Źródło: CNET, Facebook

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  14
  Moj numer maja osoby ktore powinny go miec. Moje imie i nazwisko znaja osoby z ktorymi niechce utrzymywac kontaktu. ;)
  • avatar
   Phurret
   4
   Rzeczywiście, tak rewelacyjnie usprawniają tego Messengera, że do dziś dzień na WP nie można obracać ekranu, takie to trudne...
   • avatar
    skypan
    2
    Ta jasne. Na pogotowie też będę dzwonił przez fejsa ? Na szczęście nie mam tego szamba. Preferuję staroświeckie metody komunikacji.
    • avatar
     mpsk2
     2
     Nie podobała by mi się taka opcja, bo fb miałby monopol, to jest jedna rzecz, a druga jest taka, że jednak fb to organizacja przynajmniej częściowo polityczna.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      A to dobre. Mówią, że nie potrzebny mi numer telefonu? To przepraszam jak mam się zarejestrować na messengera skoro pierwsza rzecz, którą muszę podać to numer telefonu?! I bez tego dalej nie przejdzie. To może przez facebooka? Też nie, bo przy rejestracji wymagany jest nr telefonu.
      • avatar
       scooby
       1
       Sorki ale temat jak z brukowcow, to ze jakis manipulatywny pajac rzuci populistyczny tekst nie oznacza ze trzeba pajaca cytowac.
       • avatar
        Fiona
        1
        Pierwsze słyszę o tym programie.
        A grono znajomych mam dość duże.....

        Tak to jest jak się zbyt bezczelnie kit ludziom wciska - śmiesznie to później wygląda...
        • avatar
         PiCzerki
         0
         Tak mnie ta aplikacja irytowała, że musiałem ja odinstalować... Czy to oznacza, że nie można się ze mna juz skontaktowac? :(
         • avatar
          kurasiok
          -4
          Dla mnie messenger jest juz od dawna numerem 1. Mam do kogoś sprawę ? Imię nazwisko i juz mam kontakt, bez pytania o numer. Ktos napisze ze lepiej osobiście - nie zawsze jest możliwość, chęci lub czas. Karta sim służy mi praktycznie tylko do komunikacji z osobami 50+ i do danych pakietowych
          • avatar
           Balrogos
           0
           Zawsze jest Team Speak x)
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            ja się dziwię że przy obecnej "komórkowej" technologii nie można sobie do numeru przypisać nicka, a potem go przenosić. technologia już teraz pozwala na nickowanie numerów ale nikt nie chce się za to zabrać.