Systemy operacyjne

Posiadacze Visty Ultimate powinni otrzymać Windows 7 za darmo

przeczytasz w 1 min.

Debiutujący w styczniu 2007 r. system Windows Vista ciągle nie cieszy się zbyt dobrą opinią i łatka "kiepski OS" najwyraźniej będzie do niego przypięta już zawsze. Winę za to ponosi Microsoft, ponieważ w momencie premiery liczba sterowników do poszczególnych produktów nie była wystarczająco duża, pojawiały się także problemy z obsługą wielu aplikacji przez Vistę. A to przecież tylko te najważniejsze wady.

Teraz, gdy coraz bardziej zbliżamy się do dnia debiutu Windows 7, przynajmniej jeden z analityków rynkowych zasugerował, że jedna z grup użytkowników Visty powinna otrzymać swojego rodzaju zadośćuczynienie ze strony Microsoftu. Analityk rynkowy Michael Cherry radzi, by użytkownicy Windows Visty Ultimate mieli możliwość darmowej aktualizacji systemu do wersji Windows 7. Dlaczego?


Windows Vista Ultimate (Fot. Microsoft.com)

Nie chodzi o problemy ze sterownikami czy brak obsługi wielu aplikacji. Powodem, dla którego Microsoft powinien wynagrodzić dotychczasowych posiadaczy Visty Ultimate jest to, że koncern z Redmond nie przygotował dla użytkowników edycji Ultimate wystarczająco dużo dodatków, które miały zwiększać funkcjonalność OS-u. Producent zapowiadał świetne narzędzia i funkcje wyłącznie dla użytkowników Ultimate, a osoby te otrzymały tylko jedną prostą grę karcianą, kilka motywów dźwiękowych czy też ulepszenia do BitLockera. Jednym słowem - nic nadzwyczajnego. Większość użytkowników Ultimate jest rozczarowana z takiego stanu rzeczy.

- Chciałbym aby była możliwość bezpłatnej aktualizacji [do Windows 7 - przyp. red.] dla użytkowników Windows Visty Ultimate - mówi Cherry. - Byłoby to okazanie dobrej woli dla tych osób i myślę, Microsoft zbytnio by na tym nie ucierpiał - dodaje.

Jak wiemy, Microsoft raczej nie traktuje takich rad poważnie. Jedno jest jednak pewne: dla najlepszej edycji Windows 7 nie będzie dodatków na wyłączność. Microsoft uczy się na błędach.

Źródło: Inf. własna

Więcej informacji o Windows 7

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Według mnie to każdy posiadacz oryginalnej, pudełkowej Visty powinien mieć możliwość przesiadki na Windows 7 Ale nie tak szybko. Kto wie czy "Siódemka" będzie tego warta? Już nie jest tak różowo jak było 3 miesiące temu.
  • avatar
   mgkiler
   0
   Nie zgodze sie ze wine ponosi Microsoft. Mimo ze go nie lubie.

   Jak wydajemy system operacyjny to wkoncu nie nasza wina ze tworcy sprzetu nie napisali dobrych sterownikow pod ten system. To tworca sprzetu ma napisac sterownik. Co ma do tego tworca systemu? Ten udostepnia tworca sterownikow jedynie odpowiednie SDK dla programistow i tyle.

   A jak jest zle napisana aplikacja i nie dziala pod vista to rowniez nie wina ms. Co ma ms do tego ze Gadu Gadu w polsce w starszej wersji zle dzialalo...
   • avatar
    kashpir
    0
    :mgkiller - winą m$ jest to, że dał producentom zbyt mało czasu na stworzenie sterowników

    ogólnie wygląda mi to na próbę podniesienia wyników sprzedaży Visty - "rozsiejemy plotkę, może Vista zacznie się sprzedawać"

    a za 7 m$ i tak każe wszystkim zapłacić, biznes musi się kręcić...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     taaa juz to widze - darmowy win 7 - predzej dostaniecie darmowe piwo pojednania niz ten system. Co nieznaczy ze niebedzie tanszego upgrade systemu, ale nie za free.