Gry

Powstanie gra na motywach Incepcji?

przeczytasz w 1 min.

Christopher Nolan wyjawił, że bardzo poważnie myśli o stworzeniu gry powiązanej ze swoim ostatnim kinowym przebojem.

 Warto przeczytać:
 

Reżyser Incepcji dodał także, że ten plan zrodził się w jego głowie jeszcze na długo przed tym, jak mogliśmy podziwiać film na srebrnym ekranie. Jak sam przyznaje - to właśnie gra komputerowa pozwoliłaby rozwinąć mu pewne wątki i kwestie, których realizacja za pomocą kamery z różnych względów nie była możliwa.

Śmiało można stwierdzić, że Incepcja kinowa odniosła komercyjny sukces - dotychczas wygenerowała zysk na poziomie 753 milionów dolarów, a nie jest to kwota ostateczna, bowiem przychody wciąż spływają do producenta. Tym samym wielu wydawców byłoby skłonnych poważnie rozważać stworzenie gry komputerowej na motywach filmu Nolana, a fakt obecności w zespole samego reżysera, mógłby przecież tylko dodatkowo sprzyjać sprzedaży.

Warto jednak pamiętać, że tzw. "egranizacje" bardzo rzadko bywają udane. Wybranie najlepszych gier na podstawie filmów było zadaniem bardzo niełatwym, a i tak mało która z nich zapisała się w historii jako niepodważalny hit. Niestety - ta "klątwa" działa też w drugą stronę, choć w tym przypadku jest ona przynajmniej wyrażona imiennie: Uwe Boll. Jest to reżyser słynący z tworzenia kiczowatych filmów na podstawie gier, co umożliwiło wielu niemieckim biznesmenom oszustwa podatkowe.


Źródło: Variety

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7


Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Oby nie. To jeden z lepszych filmów jakie ostatnio wyszły (w przeciągu 10 lat)

  To co ten film zostawił mi w głowie zostałoby zbrukane przez grę jakakolwiek by nie wyszła. Niestety ciągle bym w grze próbował się odnieść do filmu a niestety współczesne gry są coraz gorsze. Zniszczyłbym sobie tylko obraz Incepcji.

  Niech zrobią grę z "lataniem" w zmiennej nieważkości, wchodzeniem w kolejne stadia podświadomości etc ale niech nie próbują tego nazywać Incepcją.

  Avatar zarobił już 2.8MLD dolarów a gra? Żałosna.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Niech wyjdzie, może coś ciekawego z tego wyjść.

   @Szymon331 - piszesz tak, jakbyś musiał w to zagrać. :P
   • avatar
    romisz
    0
    kto nie oglądał incepcji to radzę mu nadrobic zaległości:) film wgniata w fotel, naprawdę gorąco polecam:)
    hmmmm a gra... znając sępy które żerują na dobrej marce nawet nie komentuję co z tego może wyjsc....
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak dla mnie incepcja to jeden z gorszych filmów jakie widziałem. Pseudonaukowy bełkot, gdzie absurd goni absurd ubrany w efekty rodem z matrix. Na temat, którym zajeli się twórcy filmu można by podystkutować ale po 5min wszyscy by zasneli. Stad nagromadzenie w filmie wybuchów, strzelanin itp żeby było to jako tako strawne. Połączenie ala mcdonalds, jesz szajs i popjasz go colą czyli odkażaczem.
     Jeszcze tylko trzeba żeby grę z tego zrobili ;) Jak zrobią to ja podejmuje decyzje ala dziadek w szpitalu w serialu rodzina bundych. Powiem "thats it!" i wyciągne sobie kroplówkę ;)
     • avatar
      Player1
      0
      Film był cienki jak dupa węża. Zgadzam się z powyższym stwierdzeniem o wyjątkowym nagromadzeniu absurdalnych pomysłów i dodam, że dawno nie widziałem równie złej i nieprzekonującej obsady a szwendający się z Leonardo pacjent z 3. planety od słońca, który ledwo mleko spod nosa wytarł dobił mnie absolutnie. A gra? Pożyjemy zobaczymy, ale lepiej gdyby nie przyznawali się do związków z filmem.
      • avatar
       Darxis
       0
       Jestem za!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Dla mnie najlepszym filmem na podstawie gry jak na razie tylko Prince of Persia, a gra na podstawie filmu to Chronicles of Riddick – Escape from Butcher Bay. Nie wiem może coś pominąłem. Znacie może coś lepszego ?
        • avatar
         miedzianek
         0
         Przeca juz chyba powstaje-Inversion sie nazywa?