Procesory

Premiera Core i5 7 września?!?

przeczytasz w 1 min.

Jak donosi wortal TechConnect, najnowsza rodzina procesorów Lynnfield firmy Intel pojawi się w sprzedaży już 7 września. Wtedy to miałyby się pojawić 3 nowe procesory z tej serii.

Data premiery procesorów Core i5 dotychczas pozostawała w sferze spekulacji. Teraz za najprawdopodobniejszą datę wydaje się początek września, a dokładnie poniedziałek 7-go. Na rynek wtedy mają trafić trzy procesory taktowane z prędkością 2.66 GHz, 2.8 Ghz oraz 2.93 GHz. Ich ceny i specyfikację techniczną znajdziecie tutaj.

Niestety firma Intel do tej pory niepotwierdziła informacji o premierze 7 września. Miejmy nadzieję, że wkrótce wyda ona oficjalne oświadczenie w sprawie daty wprowadzenia na rynek procesorów Core i5.

Źródło: TechConnect

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Harry Lloyd
  0
  Modele z HT (8 wątków) mają być brandowane jako Core i7.
  Tylko proce 4-wątkowe będą brandowane jako Core i5 (quady bez HT i duale z HT).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ja już przestałem czekac na i5, i7 920 mozna kupic za mniej niz 1000 więc przesiadka z Q95500 na jakiegos i5 nie ma raczej sensu
   • avatar
    Harry Lloyd
    0
    Używkę to może znajdziesz za mniej niż tysiąc złotych.

    Najwolniejszy model Lynnfielda będzie kosztował poniżej 900 zł, ale podstawowa różnica będzie w cenach płyt głównych. Tam gdzie płyty na LGA 1366 się zaczynają, to te na LGA 1156 będą się kończyć.

    Jak ktoś już posiada C2Q to nie ma sensu zmieniać, ale gdy ktoś dopiero planuje quada to 1156 będzie bardzo dobre. Będzie się można po roku przesiaść na 32 nm.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ciekawe jak wypadną w rywalizacji z nowymi procesorami AMD. Jak sądzicie, może się któryś i5 okazać lepszy od X4 955 BE? Osobiście nie sądzę.
     • avatar
      kopczenko
      0
      WG mnie w zastosowaniach specjalistycznych (rendowanie konwertowanie) i5 nie da rady pII x4 i7 wygrywal tylko (tak mi sie wydaje) dzieki dodatkowym 4 wątkom. Po premierze i5 dopiero zauwazymy jakki ktok na przod zrobilo AMD doganiajac i (moze przescigajac) i5 w rywalizacji 4vs 4 watki.