Gadżety

Inteligentna stacja pogodowa Prestigio - zawsze aktualne informacje

przeczytasz w 1 min.

Prestigio PTH01BT odczytuje temperaturę, ciśnienie atmosferyczne i wilgotność powietrza, a następnie przesyła te dane na smartfona.

Prestigio PTH01BT

Nasze domy są coraz bardziej inteligentne. Firma Prestigio postanowiła dołożyć swoje trzy grosze – zaprezentowała bezprzewodową, inteligentna stację pogodową PTH01BT. 

Stacja pogodowa Prestigio PTH01BT odczytuje różnego rodzaju dane meteorologiczne – temperaturę, ciśnienie atmosferyczne czy wilgotność powietrza. Następnie przesyła je bezpośrednio i bezprzewodowo na sparowane urządzenie mobilne – smartfon lub tablet. W rezultacie więc mamy łatwy dostęp do aktualizowanych na bieżąco informacji o pogodzie.

PTH01BT to kompaktowe urządzenie o eliptycznej konstrukcji, które zasilane jest przez dwie baterie AAA (jeden zestaw gwarantować ma nieprzerwaną pracę przez dłużej niż rok). Gadżet wykorzystuje technologię Bluetooth 4.0 co oznacza, że aktualizacje danych pogodowych możliwe będą z odległości poniżej 20 metrów. Trzeba w tym miejscu dodać, że stacja obsługuje wyłącznie urządzenia z systemem Android w wersji 4.3 lub wyższej oraz iOS 6 lub nowszy.

Prestigio PTH01BT mobile

Czujniki stacji Prestigio PTH01BT pozwalają na określenie temperatury z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza w przedziale od -20 do +85 stopni. W przypadku wilgotności powietrza dokładność to 4,5 proc., a zakres 20-99 proc. Ciśnienie natomiast podawane jest w przybliżeniu do 0,02 mbar w przedziale 260-1260 milibarów.

Co więcej, jak mówi Sylwia Koza z firmy Prestigio – „nasze rozwiązanie pogodowe nie poprzestaje na prezentowaniu warunków zewnętrznych. Za jego pomocą możemy także uzyskać informacje o temperaturze panującej w danym pomieszczeniu, na przykład w sypialni czy pokoju dziecięcym”.

Prestigio PTH01BT przód

Prestigio PTH01BT jest już dostępne na rynku. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 159 złotych.

Źródło: Prestigio

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  5
  Ciekawe jak z jakością pomiaru, bo większość tzw. stacji pogodowych to chłam jakich mało i potrafią przekłamywać temperaturę o kilka stopni, a wilgotność czy ciśnienie w ogóle żyją własnym życiem. Prawdę mówiąc w tej cenie nie spodziewam się cudów...
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Jak dla mnie, do tej pory działa jeden, niezawodny patent. Wychylenie głowy za okno. W 5 sekund mam temperaturę, widoczność i wilgotność, a ciśnienie i tak reguluje sobie kawą.
   • avatar
    papuas
    2
    Większość stacji pogodowych (bezprzewodowych) ma dla mnie jeden mankament - dolny zakres temperatury. Podczas zimy temperatura poniżej -20 stopni nie jest niczym niezwykłym w naszym klimacie.
    Rozumiem jednak, że chodzi tutaj o sprawność baterii zasilających to ustrojstwo.
    Stacje pogodowe znajdujące się w mieszkaniu i posiadające termoparę na cienkim zazwyczaj kabelku umieszczoną za oknem pozbawione są tego problemu. No ale prezentują się gorzej...
    • avatar
     VaFarmerAs
     0
     Całkiem fajne urządzenie i za dość rozsądną cenę. Tylko czy faktycznie opłaca się kupować to zamiast zwykłego termometru z biedronki za 25 zł który ma identyczne funkcje (poza wysyłaniem informacji na smartfona itp.) i działa dosyć niezawodnie.
     • avatar
      michael85
      0
      Jako posiadacz N3 mam mieszane uczucia. Termometr w telefonie nie działa idealnie i jestem ciekawy czy taka stacja pogodowa jest lepsza. Nieufność klientów to pokłosie nabijania nas "w butelki" przez lata.