• benchmark.pl
 • Foto
 • 500px Prime: usługa handlu zdjęciami, która wreszcie doceni pracę fotografów?
Foto

500px Prime: usługa handlu zdjęciami, która wreszcie doceni pracę fotografów?

przeczytasz w 1 min.

Realne korzyści z niebezpośredniej sprzedaży autorskich zdjęć?

500px Prime logo

Poświęcony fotografii portal społecznościowy 500px zapowiedział dziś nową usługę handlu zdjęciami. Prime, bo tak została nazwana, ma być swego „rewolucją na rynku komercyjnego licencjonowania fotografii”

Czym więc Prime ma różnić się od, nie ukrywajmy, niemałej konkurencji? A no przede wszystkim tym, że gromadzić ma tylko najlepsze zbiory. Stąd też opłaty licencyjne nie będą niższe niż 250 dolarów. Oczywiście niesie to za sobą odpowiednie korzyści dla autorów – niezależnie od licencji 30 procent zysków ze sprzedaży trafia na ich właśnie konto.

Portal 500px jest popularny zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalnych fotografów – służy do dzielenia się swoimi dziełami, a także poznawania ludzi i rozmawiania z nimi o swojej pasji. Dlatego też uruchomienie nowej usługi jest postrzegane przez niektórych jako chęć zarobienia na tej społeczności. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej, jako że 500px Prime jest całkowicie odrębnym narzędziem i wymaga osobnej rejestracji. 

Oczywiście wiele osób uważa, że samodzielna dystrybucja fotografii jest najbardziej opłacalna – w końcu pełne 100 proc. zysku trafia do autora. Jednak dla fotografów, którzy nie mają czasu na to, albo nie znają sposób na „wybicie się” usługa 500px Prime może być naprawdę interesującą propozycją.

500px Prime galeria

Źródło: DigitalTrends, PetaPixel

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ian666
  8
  "Oczywiście niesie to za sobą odpowiednie korzyści dla autorów – niezależnie od licencji 30 procent zysków ze sprzedaży trafia na ich właśnie konto."

  Nic tak nie zabija handlu jak pośrednicy
  • avatar
   disturbedone
   1
   wszedłem tutaj bo myślałem że będzie możliwość powiekszenia miniatury z kobietką..
   • avatar
    Marucins
    0
    Tak tak tak kolejna próba dojenia userów na prowizjach i dzielenia udziałów.