Systemy operacyjne

Problemy z aktualizacją 1607 Windows 10 - proste rozwiązanie

przeczytasz w 1 min.

Na problemy z aktualizacją Windows 10 1607, objawiające się pętlami restartów po aktualizacji, jest proste rozwiązanie.

Problemy po aktualizacji Windows 10

Tekst w zasadzie nie pojawiłby się na benchmark gdyby nie fakt, że jeden z naszych laptopów padł dziś ofiarą tej nieszczęśliwej aktualizacji 1607, tak zwanej Anniversary Update. Pisaliśmy o tym problemie w grudniowym newsie, czyli całkiem niedawno. Możliwe więc, że przydarzy się jeszcze nie jednemu użytkownikowi Windows 10, a ta porada może zaoszczędzi mu niepotrzebnych frustracji i straconego czasu.

Objawy były dokładnie takie same jak opisywanej wiadomości z grudnia, czyli pętla samoczynnych restartów komputera. Żadnej reakcji na wywołanie trybu naprawczego przez klawisze funkcyjne. Trzeba jednak dodać, że problem ten pojawia się naprawdę sporadycznie, bo na około 15 komputerów w naszej firmie, tylko jeden (jak na razie) nie przetrawił tej aktualizacji poprawnie.

Najskuteczniejszym i najszybszym rozwiązaniem, było uruchomienie komputera z dysku naprawczego i skorzystanie z funkcji Przywróć poprzednią kompilację - jak na fotce poniżej. W osobnym poradniku przygotowaliśmy opis jak stworzyć dysk|pendrive naprawczy do Windows 10.

Windows 10 - przywróć poprzednią kompilację

Po kliknięciu w tą opcję należy wyjąć pendrive naprawczy i zrestartować komputer. Przy ponownym uruchomieniu na ekranie powinien pojawić się komunikat "Trwa przywracanie poprzedniej wersji systemu".

Jak trafić do funkcji Przywróć poprzednią kompilację

Startując komputer z naprawczego pendrive'a (Boot Manager, najcześciej klawisz F12, ale bywa różny w różnych komputerach), otrzymujemy pierwsze okno instalatora. Klikamy przycisk "Dalej".

Pierwsze okno instalacji Windows 10

Na drugim oknie w lewym dolnym rogu otrzymujemy opcję "Napraw komputer" - klikamy

W oknie trybu naprawczego wchodzimy w sekcję "Rozwiąż problemy", która otwiera Opcje zaawansowane - a to już fotka którą umieściłem powyżej.

Okno Wybierz opcje w trybie naprawczym Windows 10

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kaczor112
  5
  Niech mi nikt teraz nie mówi, że Windows 10 jest wart uwagi skoro ciągle się słyszy o jakiejś wadliwej aktualizacji dla tego systemu.
  • avatar
   mutissj
   4
   Na własne życzenie pobieranie / kupujecie Windows 10

   aktualizując go, stajecie się beta jeleniami tej kompilacji
   • avatar
    Dragonik
    2
    I jak tu używać win 10 kiedy można szybko wszystko stracić bo aktualizacja sypie błędami.
    • avatar
     Dudi4Fr
     2
     Też miałem niezłe cyrki z 1607, długo czekałem ale w końcu zainstalowałem ponieważ Forza Horizon 3 tego wymagała.

     I zaczęły się jazdy (ale nie w FH3), na bardzo mocnym kompie (opis w profilu) prawie 2h instalacja. Po update'cie komp potrzebuje 3-5 minut żeby się włączyć, i 10-15 żeby wylaczyc. Co chwila informacja że nie można zainstalować innych aktualizacji, crashe aplikacji, lekkie freezy.

     Skończyło się tak że pobrałem ISO W10 z AU i poszedł format. Aż się boje co bedzie w kwietniu kiedy nowy update wyjdzie....
     • avatar
      dermare
      0
      Co jak co, czekam na radę od MS na problemy z win10 w postaci:

      Proszę zainstalują inną dystrybucje windowsa lub zainstaluj jakąkolwiek dystrybucje unixa/linuxa
      • avatar
       Moggster
       0
       Nie rozumiem po co przechodzic na windows 10? Ten system jest jednym wielkim problemem. Znajomej trusted installer przejmowal wszystkie pliki stworzone przez nia na koncie administratora, a nastepnie odcinal jej wszystkie prawa (R/W/Mod). Zrobila cos w blenderze a nastepnie po zapisaniu i zamknieciu programutracila wszystkie prawa. Za kazdym razem, pomogla jedynie zmiana na xubuntu xD. Poprzednie systemy sa zdecydowanie lepsze, np. na takim win8.1 dziala wiekszosc sterownikow spod win10. Czasem zdarzaja sie z tego tytulu bsod, ale to na laptopach przez sterowniki synaptics. W kazdym badz razie mam niezly ubaw z uzytkownikow win10, co najlepsze jakiekolwiek konkretne informacje o rozwiazywaniu tego typu problemow jak powyzej opisalem po prostu nie istnieja.
       • avatar
        fitgame
        0
        Ja korzystam z W10 od maja i żadnych problemów nie doświadczyłem. Może poza automatycznym nawiązywaniem połączenia z internetem przy starcie systemu, ale zapewne to wina sterowników których nie ma. Producent mojego Wi-Fi olał sprawę tak więc często muszę się łączyć ręcznie jak za dawnych czasów, ale to są tylko 2 kliknięcia. Po za tym wszystko mi śmiga, aż miło. Do tego przypadła mi do gustu przeglądarka Edge i jej ciemny motyw, który w zasadzie został zintegrowany z całym systemem. Wystarczy ustawić w kompozycjach odpowiednie barwy i voilla.
        • avatar
         Blackshmith
         0
         To ma być rozwiązanie !!!
         ale nadal pozostaje problem z aktualizacją 1607...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Nie mam najmniejszego problemu jezeli chodzi o 1607, wszystko dziala ufff odpukać.
          • avatar
           Atak-Snajpera
           -1
           Jak to jest że za czasów Win7 takich felernych aktualizacji było znacznie mniej (a system już swoje lata ma!). A teraz to już chyba będzie norma. Ciekawe co znowu się wykopyrtnie przy kolejnej dużej aktualizacji Creators Update. Znikające partycje już zaliczyliśmy, endless loop przy aktualizacji również. Czas na Blackscreen-of-Death...
           • avatar
            PL_SBX
            0
            Jako że windows nie jest idealny to osobom z wyższym użyciem cpu przez svhost polecam zmienić nazwę folderu SoftwareDistribution na odpowiednio taki sam z dopiskiem _old. Możliwe że naprawi wam to kilka problemów. Folder ten znajduje się w folderze windowsa.

            U mnie nagle komputer odżył i windows store zaczął działać :)