Konsole do gier

Problemy z wyświetlaczem w nowej PlayStation Portable

przeczytasz w 1 min.

Najnowsza wersja przenośnej konsolki PlayStation Portable oznaczona symbolem PSP-3000 miała swoją premierę zaledwie na początku października, a już zaczynają się masowe narzekania graczy. Czym różni się nowa PSP od poprzedniczek? Po pierwsze, wbudowanym mikrofonem. Po drugie, udoskonalonym w stosunku do PSP-1000 i PSP-2000 wyświetlaczem, cechującym się podwyższonym kontrastem, lepszymi kolorami i niższym czasem reakcji. Takie były zapowiedzi Sony, w praktyce niestety nie jest tak różowo.

Na oficjalnych forach producenta konsoli, coraz większa liczba użytkowników narzeka na ekran w PSP-3000, twierdząc iż w rzeczywistości jest on krokiem w tył w porównaniu z PSP-2000. Na wyświetlanym obrazie widać bowiem wyraźny przeplot, a krawędzie przesuwających się obiektów rozmazują się. W efekcie nowy ekran wydaje się nie być lepszy i szybszy od poprzedników, a wręcz przeciwnie.

Sony odpowiedziało już na te zarzuty, twierdząc iż zauważone przez użytkowników zjawisko spowodowane jest redesignem hardware konsoli. To zła wiadomość, bo rozwiewa nadzieje na możliwość usunięcia problemów w łatwy sposób, poprzez aktualizację oprogramowania nowej PlayStation Portable. Niezadowolonych użytkowników jest jednak tak wielu, że istnieje szansa, na reakcję japońskiego koncernu poprzez wprowadzenie poprawionej wersji PSP-3000. Na razie jednak nie ma żadnych informacji o tym, kiedy ewentualnie mogłoby to nastąpić.

 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Wosiu
    0
    Coz ci co kupili psp - 3000 mogli poczekac troche na recenzje, osobiscie posiadam psp - 2000 i nie ma z nim takich problemow :)