Ciekawostki

Rosjanie nie potrzebują Instagrama, bo stworzą swój własny… Rossgram

przeczytasz w 2 min.

Zablokowanie dostępu do Instagrama na terenie Federacji Rosyjskiej wywołało rozżalenie wśród wielu blogerów. Trzeba zatem jakoś wypełnić tę pustkę w przestrzeni mediów społecznościowych. Czym? Ano czymś, co będzie prorosyjskie. Poznajcie Rossgram.

Rossgram zamiast Instagrama w Rosji

Przyznać trzeba, że nazwa wcale nie wygląda na tanią podróbkę Instagrama nie budzi najmniejszych wątpliwości co do tego, skąd były czerpane inspiracje przy tworzeniu nowej, rosyjskiej platformy społecznościowej.

Rossgram jest odpowiedzią na zablokowanie przez Roskomnadzor dostępu do uwielbianego przez Rosjan Instagrama (z serwisu mogło korzystać ponad 50% mieszkańców Rosji).

Jeszcze w zeszłym tygodniu instagramerki i wszelkiej maści blogerzy mieli miejsce do dzielenia się ze światem swoim życiem. W kilka dni jednak zostali tego wszystkiego pozbawieni. Na szczęście dla nich - w drodze jest już alternatywa i nazywa się Rossgram.

Zablokowanie Instagrama w Rosji uderzyło w dużą część społeczeństwa. Konieczne było zatem wprowadzenie alternatywnej, ale prorosyjskiej platformy społecznościowej.

Rossgram Widok na stronie startowej Rossgram. Chętni mogą sprzedać swoje dane, aby otrzymywać informacje dotyczące uruchomienia platformy

Rossgram będzie dostępny już wkrótce

Projekt ma zostać uruchomiony już 28 marca. Dostęp do Rossgram z początku mają dostać najpopularniejsi blogerzy i rosyjscy celebryci, natomiast wersja publiczna dla wszystkich użytkowników pojawi się niewiele później (choć data nie jest znana).

Czy Rossgram będzie znacznie różnił się od Instagrama? Raczej nie. Można podejrzewać, że interfejs będzie niemal identyczny, jak w przypadku oryginalnej aplikacji. Dodatkiem mają być jednak funkcje pozwalające tworzyć kampanie crowdfundingowe lub dostęp do treści w ramach płatnej subskrypcji (czy tylko ja mam wrażenie, że będzie to połączenie Instagrama z OnlyFans?).

Jak deklarują twórcy Rossgram, serwis będzie dostępny w wersji przeglądarkowej, ale też jako aplikacja mobilna na platformę iOS oraz Android (kwestią dyskusyjną jest, czy Apple i Google zgodzą się na obecność aplikacji w swoich sklepach).

Jak myślicie, Rossgram ma szansę stać się realną alternatywą dla Instagrama w Rosji? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: auczar.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  4
  To dopiero by było narzedzie propagandy. Pewnie putin mialby przyzwolenie by na kazdym profilu raz dziennie zamiescic relacje czy foto ze swojej kolekcji popierające prorosyjskie działania.
  • avatar
   PawKrk
   4
   Serwisy żyją z reklam, a kto będzie reklamował się w Rossgram? Chyba tylko Rosyjskie tuzy jak Kałasznikow, Sucholev, Gazprom? Ten projekt nie ma sensu biznesowego
   • avatar
    Warmonger
    2
    Czyżby konkurencja dla Albicli?
    • avatar
     wizdar
     2
     Co tam będą te instadziunie przedstawiać? Futro z lisa po babci? 2 kilo cukru i jak zrobić wódkę w domu?
     Blogiery będą dostawać kasę za to że publikują ale cała reszta to chyba tylko z donejtów w rublach będzie żyła. Ale co to za życie.
     • avatar
      erte0
      1
      Może być tez tak, że sklep Apple i Google nie dodadzą tej apki. I tyle będzie z Rosgrama.
      • avatar
       Ciekawski_
       1
       Oczywiście że to będzie alternatywa, która zdobędzie popularność w Rosji.
       • avatar
        FunkyKoval
        1
        Jak Rosjanie posiedzą rok lub dwa w tym ROSSGRAM to się tak odrealnią, że dla nich reszta świata będzie jak powrót z Marsa.
        Potężne narzędzie propagandy, już im wtedy nikt i nic nie przemówi do rozsądku, tylko kto te profile będzie oglądał, kacapy za Uralu ? Cała siła tych mediów tkwi w tym, że ludzie z całego świata to oglądają i mają pełny dostep do wszystkich informacji. Oglądalnosć nabija kase influencerom, bogate firmy sponsorują tych najlepszych, wymiana myśli, pomysłów i nowe trendy a w Rosji co bedzie ? Fundowanie nagród przez Putina czy już same komentarze od "przywódcy" będa nagrodą ?
        • avatar
         Fiona
         1
         Ale na czym te rosjanki co tak beczały na Ins. będą zarabiać ???
         Na walonkach ?
         • avatar
          RAQ73
          0
          a po co apele i google ma dawać zgodę, przecież na obu systemach można instalować aplikacje z poza sklepów.....