Gadżety

Stwórz aplikację na Samsung Gear 2 i zgarnij 100 tysięcy dolarów

przeczytasz w 1 min.

Nadchodzi trzecia edycja konkursu Samsung Smart App Challenge.

Samsung Gear App Challenge

Smartwatche na dobre zagościły już na rynku. Ich podstawowym zadaniem jest uzupełnianie smartfona i poniekąd zwiększanie jego funkcjonalności. Firma Samsung chcąc sprawić, by jej Gear 2 – którego premiera odbyła się w lutym – mógł zostawić w tyle konkurencję. Dlatego też zaprosiła programistów do wzięcia udziału w Smart App Challenge.

Samsung Smart App Challenge to międzynarodowy konkurs dla deweloperów, którego tegoroczna, trzecia już edycja poświęcona będzie aplikacjom na smartwatcha Gear 2. Programiści staną do rywalizacji o nagrody o łącznej wartości 1,25 miliona dolarów. Dla zwycięzcy przewidziano 100 tysięcy dolarów, a każdy spośród 200 deweloperów, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu może liczyć na 2000 dolarów nagrody.

Co trzeba zrobić? Za pomocą zestawu narzędzi SDK, który dostępny jest za darmo na stronie Samsung Developer Site, opracować aplikację funkcjonującą w systemie Tizen. Liczy się przede wszystkim kreatywność. Swoje propozycje można przesyłać do 17 lipca. Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu nastąpi 13 sierpnia. Następnie do 30 września programiści będą mieli czas na udoskonalenie swoich aplikacji, po czym jury wybierze najlepszą czterdziestkę. Ostateczne wyniki – w połowie listopada.

„Zainicjowanie konkursu jest częścią strategii Samsung mającej na celu przyspieszenie rozwoju ekosystemu aplikacji dla technologii ubieralnych, których najnowszym reprezentantem jest Gear 2. Zamierzamy kontynuować tę drogę udostępniając kolejne zestawy SDK dla deweloperów aplikacji” – powiedział Won-Pyo Hong, Prezes Samsung Electronics Media Solution Center.

Wszystkim naszym czytelnikom, którzy biorą udział, życzymy powodzenia!

Źródło: Samsung

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  1
  Będzie trzeba coś napisać.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Sztuczne nakręcanie sprzedaży i zainteresowania. Żenada.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Ciekawe czy będzie się programowało pod niego tak samo beznadziejnie jak pod BadaOS. Może tym razem się nauczyli i zrobili coś dobrego?

    Cóż trzeba będzie zobaczyć co tym razem wykombinowali.