Telewizory

Przezroczyste i lustrzane ekrany Samsung OLED

przeczytasz w 1 min.

Producenci wreszcie się zorientowali, że technologia OLED daje im spore pole do popisu.

Samsung OLED przezroczysty

Jakby się tu jeszcze wyróżnić? Podczas gdy LG prezentowało swoje niespełna milimetrowe wyświetlacze, które będziemy mogli bez problemu wieszać na ścianie, inżynierowie Samsunga kończyli prace nad prototypowymi, niekonwencjonalnymi ekranami OLED, w których możemy zobaczyć swoje odbicie lub które, jak szyba, są po prostu przezroczyste.

Nowe wyświetlacze Samsunga wykorzystują technologię Intel Real Sense, która umożliwia użytkownikom kontrolę za pośrednictwem gestów. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ekrany te mogą być przezroczyste lub lustrzane, liczba zastosowań wydaje się bardzo duża. Tego typu telewizory z pewnością byłyby czymś ciekawym, a producent już ma znacznie bardziej wybiegające w przyszłość plany.

Samsung OLED lustrzany

Samsung twierdzi, że takie wyświetlacze będą mogły w przyszłości zastąpić lustra, a może i okna czy przeszklenia w drzwiach w naszych domach. – „Dostarczą domowym użytkownikom cyfrowe usługi informacyjne”. Ekrany będą mogły wyświetlać powiadomienia i interesujące nas informacje – wystarczyłaby łączność WiFi i integracja z, na przykład, Google Now czy Google Voice.

Obydwa zaprezentowane modele mają przekątną 55 cali i charakteryzują się podobną bardzo dużą czytelnością, wysokim kontrastem i krótkim czasem reakcji. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle urządzenia oparte na tych rozwiązaniach trafią do sklepów.

Źródło: Digital Trends, Engadget

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  12
  już widzę je w galeriach handlowych na full
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   UKBIB2012 po co obrażasz człowieku? To u Ciebie coś nie tak z myśleniem. Kolega "amfafeta" (nick jest sprawą oddzielną) przedstawił na screenach wizje co do przyszłości ekranów. Jeśli przeczytałeś powyższy news można wywnioskować, że takie ekrany są już prawie na wyciągniecie ręki.
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Przyszłość jest jednak bliżej niż by się nam mogło wydawać :D
    http://www.artofvfx.com/AVATAR/AVATAR_HYBRIDE_VFX_03.jpg
    http://i2.mirror.co.uk/incoming/article3292042.ece/ALTERNATES/s615/ironmangrab.jpg
    • avatar
     xFruciuux
     -2
     Pomysł fajny i dobrze że się starają o ile to nie zwykła tania plota jednak jedne jak i drugie wydają się być strasznie niepraktyczne :/ Oglądając film na przezroczystym będzie nam przeszkadzać to co znajduje się za ekranem, natomiast w tym lustrzanym będziemy widzieć siebie co nijak pasuje do filmu i dodatkowo rozprasza.
     • avatar
      Kiciulek
      0
      Już widzę te samochody jak z I, robot