Monitory

Samsung przygotowuje kolorowy e-papier

przeczytasz w 1 min.

Czarno-biały papier elektroniczny nie zdążył się jeszcze na dobre zadomowić na rynku, a już Samsung wraz z firmą Uridym zapowiadają kolorowy e-papier. Jest on oparty na technologii węglowych nanorurek z kolorową matrycą aktywną, zawierającą cząsteczki poruszające się pod wpływem prądu elektrycznego (EPD – ElectroPhoretic Display).

Samsung zaprezentował pierwsze urządzenie, wykorzystujące nowy wynalazek. Jest to wyświetlacz o przekątnej 14.3 cala. Wykorzystywane w nim węglowe nanorurki przygotowane przez Uridym przewodzą prąd lepiej niż miedź i są w dodatku bardzo wytrzymałe, według producenta „mocniejsze od stali”.

Podobnie, jak „czarno-biały”, również „kolorowy” e-papier jest bardzo ekonomiczny – w przeciwieństwie do zwykłego wyświetlacza ciekłokrystalicznego (LCD) nie potrzebuje energii do podtrzymywania zawartości ekranu, a jedynie w momencie, w którym ulega ona zmianie.

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy kolorowy e-papier zacznie być produkowany na masową skalę.

 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Darkeners
    0
    W ogóle Samsung, Siemens, chyba ktoś tu troche namieszał... a kolorowy e-paper ktoś już przedstawiał, ale nie było to zbyt wiele kolorów.