Smartfony

Pierwszy smartfon Samsunga z ekranem 2560 x 1440 pikseli na MWC 2014

przeczytasz w 1 min.

Najbardziej prawdopodobnym kandydatem do posiadania takiego ekranu wydaje się naturalnie Galaxy S5.

Samsung smartfon z ekranem 2560 x 1440 pikseli

Od pewnego czasu sporo mówi się na temat tego, co też w kontekście rynku mobilnego będzie miał do zaoferowania w przyszłym roku Samsung. Wygląda na to, że część wątpliwości zostanie rozwiana już na targach MWC 2014.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje sugerujące, że to właśnie w przyszłym roku koreański producent wprowadzi na rynek pierwsze smartfony z ekranami o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Masowa produkcja takowych wyświetlaczy najprawdopodobniej już trwa, a ZDNet Korea, a więc zazwyczaj bardzo dobrze poinformowane źródło, twierdzi, że na targach MWC 2014 pojawi się pierwszy smartfon wyposażony w taki właśnie element.

Naturalnie od razu rozpoczęły się domysły, jaki model może wchodzić tutaj w grę. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się naturalnie Galaxy S5. Ma on bowiem zadebiutować jeszcze przed upływem roku od debiutu poprzednika, a więc luty byłby odpowiednim terminem. Poza tym trudno przypuszczać, by ekran o tak wysokiej rozdzielczości pojawił się w mało znaczącym dla producenta urządzeniu.

Informacje te traktować można całkiem poważnie, ponieważ to właśnie ekrany są tym elementem, nad którym skupiają się obecnie producenci sprzętu mobilnego. Samsung nie będzie chciał zostać w tyle, ale miło byłoby, gdyby w przypadku Galaxy S5 zadbał również o inne podzespoły, w tym solidny akumulator.

Źródło: sammobile, vr-zone

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  orlean
  5
  Niech jakiś spec od marketingu dozna olśnienia i zacznie forsować bardziej pojemne baterie..

  Technologia idzie do przodu ale tak naprawdę stoimy w miejscu albo się cofamy w temacie życia baterii właśnie przez ładowanie coraz wyższej rozdziałki i mocniejszych procków...

  A do tego potworka to dodaja lupe ? Bo na tak małym ekranie róznicy nie bedzie widać gołym okiem.
  • avatar
   Sony75i
   4
   Marketingowy chwyt. Laikowie się rzucą na tego Samsunga, bo będą myśleli, że będą mieli lepszy ekran od innych. A w praktyce różnice nie będą dostrzegalne ludzkim okiem. Już na 27 calowych monitorach różnica między 1920/1080 a 2056/1440 jest ledwo zauważalna.
   • avatar
    Dragonik
    2
    Różnicy nie będzie ale gimby się będą podniecać że mają rozdzielczość 2560 x 1440 a nie jakieś Full HD mimo że i tak nie wiedzą co to jest ta rozdzielczość.
    • avatar
     JKZorba
     -1
     Płaczecie na większą rozdzielczość jakby azjaci przejmowali się tym że europejczykom wystarczy ekran 720p . Żeby poprawnie wyświetlać azjatyckie znaki (chińskie, japońskie, koreańskie itp.) im wyższa rozdzielczość (większe ppi) tym lepiej , bo można wyświetlić o wiele mniejszy znak.

     Do ministra edukacji : Proszę o przywrócenie programu nauczania jaki był za komuny , dzieciaki kończące wtedy szkołę były znacznie lepiej radziły sobie z myśleniem niż obecnie.
     • avatar
      MarTum
      -8
      Skończcie już pieprzyc na te ekrany bo co news to jęczenie, że nie potrzebne. Jak masz obok siebie dwa smartfony i jeden ma 1080P, a drugi 1440P to bierzesz ten drugi bo wygląda na lepszy. To jest marketing, a nie dogadzanie waszym oczkom.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       A co z odwzorowaniem kolorów?