Mobile

Samsung szykuje szkło mające konkurować z Gorilla Glass

przeczytasz w 1 min.

Koreański producent ma kolejne ambitne plany.

Turtle Glass

Szkło Gorilla Glass nie jest z pewnością idealne, ale nie ma wątpliwości, że dzięki niemu ekrany w smartfonach i tabletach są w stanie wytrzymać zdecydowanie więcej. Do tej pory rozwiązanie firmy Corning nie miało większego konkurenta, bo za takowego trudno uznać chociażby Dragontrail Glass. Być może wkrótce taki stan rzeczy ulegnie jednak zmianie.

Na scenę wkroczyć chce bowiem Samsung, a jak wiadomo braku ambitnych planów koreańskiemu producentowi zarzucić nie można. Wedle najświeższych informacji, Samsung złożył już wszelkie dokumenty niezbędne do zastrzeżenia nazwy Turtle Glass.

Ta jednoznaczna wprawdzie nie jest, zwłaszcza w pierwszej chwili, ale z krótkich opisów dowiedzieć możemy się, iż mowa tutaj o hartowanym, ochronnym szkle. Jego głównym przeznaczeniem mają być smartfony i tablety, ale poza tym rozwiązanie to stosowane ma być również w kamerach, odtwarzaczach muzycznych i innych przenośnych urządzeniach.

Turtle Glass wniosek patentowy

Zanosi się zatem na to, że Corning rzeczywiście doczekać może się groźnego rywala, a nawet jeśli nie to z pewnością stracić jednego z większych klientów. Pozostaje czekać na kolejne informacje. Wstępne założenia są podobno takie, iż Turtle Glass miałoby chronić ekran już w Galaxy S7.

Źródło: gsmarena, slashgear

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  entropic
  3
  Czyli samsung dalej dazy do tego zeby moc samemu produkowac swoja elektronike od poczatku do konca, procesory, pamieci, wyswietlacze, obudowy teraz jeszcze szklana powloka na ekran
  • avatar
   mati306
   3
   Mam wrażenie, że te wszystkie szkła na telefonach to jakaś ściema.. Ostatnio nowym telefonem przejechałem po plastikowym identyfikatorze chcąc przeczyścić ekran o koszulkę i co? Widać rysę!!! Podczas gdy zegarkiem uderzam o kanty stołów, przejeżdżam po ścianie w ciasnych miejscach, nawet kilka razy wypadł mi z ręki przy zakładaniu i rysy widzę tylko na metalowej ramce, a szkło ochraniające tarcze jest jak po wyjęciu z pudełka.
   • avatar
    prime27pl
    3
    Gorilla ok dopóki telefon nie upadnie kantem..
    • avatar
     krynka
     1
     A nie można by zamiast szkła dawać jakiegoś polimeru, który od upadków nie pęka, a w zestawie do telefonu dać np. 3 szkła na ekran?
     Przecież i tak teraz każdy lata z folią/szkłem
     • avatar
      kkamecha
      -1
      Te wszystkie szkła goryla, żółwia czy inne dragontraile to jeden wielki pic na wodę - bez folii ochronnej rysują się w błyskawicznym tempie. Ale hajs się zgasza.
      • avatar
       PL_SBX
       0
       Nie wiem co ma SGS3, ale od upadku na płasko pękło mi szkło w narożniku. Tyle ze szkła..