Pamięć flash

SanDisk wdraża 15-nm proces produkcyjny pamięci NAND

przeczytasz w 1 min.

Technologia SanDisk 1Z znajdzie zastosowanie w szerokim wachlarzu produktów, od kart pamięci po napędy SSD dla dużych przedsiębiorstw.

SanDisk siedziba firmy

Firma SanDisk wdrożyła do produkcji 15-nanometrowy proces technologiczny pamięci flash NAND. Jest to najbardziej zaawansowany na świecie proces produkcyjny, który posłuży do wytwarzania układów zawierających zarówno dwa bity na komórkę (X2), jak i trzy bity na komórkę (X3).

Technologia 15-nanometrowa (1Z) jest oparta na wielu zaawansowanych innowacjach w procesie produkcyjnym oraz schemacie komórki, umożliwiających zmniejszenie układów w obu kierunkach. Należy do nich opracowana przez SanDisk architektura ABL (All-Bit-Line), na którą składają się firmowe algorytmy programowania i wielopoziomowe schematy zarządzania magazynowaniem danych. Dzięki nim nowe pamięci flash NAND będą się charakteryzowały taką samą wydajnością i niezawodnością. Technologia SanDisk 1Z znajdzie zastosowanie w szerokim wachlarzu produktów, od wymiennych kart pamięci po napędy SSD dla dużych przedsiębiorstw. Rozpoczęcie masowej produkcji jest przewidziane na drugą połowę tego roku.

"Cieszymy się, że po raz kolejny możemy potwierdzić naszą pozycję lidera technologicznego i wprowadzić najbardziej zaawansowany w branży proces produkcyjny pamięci flash, który umożliwi nam wytwarzanie najmniejszych na świecie i najbardziej opłacalnych układów o pojemności 128 gigabitów,” mówi dr Siva Sivaram, starszy wiceprezes do spraw technologii pamięci w firrmie SanDisk. — "Dzięki nowym pamięciom będziemy mogli dodatkowo zróżnicować i wzbogacić naszą ofertę rozwiązań opartych na technologii flash NAND."

Źródło: SanDisk

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  "układów o pojemności 128 gigabitów"
  Czyli układów 16 GB?
  • avatar
   AndreoKomp
   6
   Nie ma się z czego cieszyć. Mniejszy proces technologiczny to mniejsza ilość cykli zapisu. Trzy bity na komórkę to już w ogóle duży spadek wytrzymałości (to pamięci TLC jak by ktoś nie wiedział). Jak zawsze dostaniemy trochę tańsze dyski SSD, trochę szybsze, a dużo dużo mniej wytrzymałe.
   Kowalski nie może się wiele lat cieszyć z posiadanego dysku SSD. Ma najlepiej dwa razy w roku kupić taki dysk.
   • avatar
    Climer26
    1
    Dobrze zaawansowana nowa technologia opracowana przez inżynierów i inne osoby, może by tak test aktualnie sprzedawanych SSD od tego producenta w jakimś zestawieniu na dniach?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     SanDisk technologicznie zaawansowani, ale często cenowo nie są konkurencyjni i "cenią się wyżej" ...
     • avatar
      maroo
      -8
      Ale pendrive'y SanDisk'a często są njwiększym paździerzem jaki można kupić.
      • avatar
       dysan112
       0
       NAND, AND, OR, NOR itp.. przecież to bramki logiczne. A funkcje bramki można wykonać nawet na przekaźniku