Chłodzenie

Scythe obróciło cooler Yasya o 90 stopni

przeczytasz w 1 min.

Prawie pół roku przyszło nam czekać na rynkową premierę Scythe Raetsu - zestawu do chłodzenia procesorów. Jest to konstrukcja podobna do opisywanego przez nasScythe Yasya, a główna różnica polega na zmienionej orientacji radiatora.

 Warto przeczytać:
 

Scythe Rasetsu cechuje układ typu top-flow, czyli, mówiąc inaczej, jest to przekrzywiony o 90stopniukład typu tower (tak jak w przypadku Yasya). Zestaw chłodzący składa się z podstawy przylegającej do procesora, z której ciepło odprowadzane jest do radiatora sześcioma miedzianymi rurkami cieplnymi. Radiator podzielony został na dwa bloki i zbudowany z aluminiowych finów o nieregularnym ostrokątnym kształcie (Trident Multi Layer Fin Structure), co ma zwiększyć zdolność całej konstrukcji do oddawania ciepła.

 

 

Cyrkulację powietrza pomiędzy finami radiatora wymusza 120 mm wentylator Scythe Slip Stream z łożyskiem ślizgowym i regulacją prędkości obrotowej. Do zestawu dołączono śledź z potencjometrem, który pozwala przestawić zakres regulacji obrotów -  zależnie od ustawienia wentylator może obracać się z prędkością od 470 RPM do 1340 RPM lub od 740 RPM do 1900 RPM przy ustawieniu wysokich obrotów.

 

Scythe Rasetsu kompatybilny jest z podstawkami dla procesorów AMD: 754, 939, 940 i AM2/3 oraz Intel: LGA 775, LGA 1156 i LGA 1366. Jego wymiary to 130 mm x 141 mm x 130 mm przy wadze 730 gram. Dzięki rozwiązaniu Versatile Tool-Free Multiplatform System, montaż nie wymaga jakichkolwiek narzędzi.

 

Scythe Rasetsu już jest dostępny w sprzedaży w cenie netto 55 dolarów (około 172 złotych).


Źródło: techPowerUp
 

Polecamy artykuły:  
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Piękna sprawa, czekamy na testy :)
  • avatar
   Igoruss
   0
   Pod względem wydajności nie zapowiada się ciekawie. Takie konstrukcje nie są zbyt dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o wydajność
   • avatar
    Lukaszbass
    0
    Moze byc z tego calkiem nie zla zabawka do naszych pc-tow;D
    • avatar
     0
     Będzie test. ;)
     • avatar
      Kiziea
      0
      Wentylator umieszczony jest tak samo kiepsko jak w boxowych chłodzeniach, nie wróżę mu żadnego sukcesu.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zapewne macie 0 doświadczenia, dlatego wiecie zawsze najlepiej. Wszystko zależy do czego i co chce się osiągnąć a tego typu rozwiązania wbrew pozorom są jednak dość wydajne i uważam je w wielu wypadkach za rozsądniejsze niż radiatory wieżowe.
       • avatar
        0
        Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem powstania tego typu konstrukcji są... zalegające finy z Yasya w magazynie :)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Z tą ceną to w praktyce jest tak, że na naszym rynku ten cooler CPU kosztuje 170-180zl...Ale najważniejsze, że już jest dostępny :)

         P.S. "Przekrzywiony o 90 stopni"? Nie lepiej po prostu cooler horyzontalny? :)
         • avatar
          lesny002
          0
          Literówka w pierwszej linijce tektu - Raetsu, a co do coolera to trzeba poczekać na testy, oby jak najszybciej :)
          • avatar
           maxflexPL
           0
           jaki to fenomen w chłodzeniu, kiedy wentylator dmucha Ci ciepłym powietrzem na płytę główną i to jeszcze w stronę procka ??!!??!!
           no trochę dziwne i nie logiczne ;P
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Mam scythe yasya i muszę powiedzieć że kontroler na śledziu jest DO DU*Y, lepiej już było wykombinować coś w rodzaju bezprzewodowego na usb, musiałem pchać na siłę, przez wejście na śledzie w Zalmanie Z11 plus -.-. Ale cooler sam w sobie jest w prost mistrzowski