Pojazdy

Segway Drift W1 to ...e-rolki - zobacz je na wideo

przeczytasz w 1 min.

Wciąż jesteśmy jeszcze przed oficjalną prezentacją najnowszego „osobistego środka transportu” firmy Segway, ale już wzbudza on duże emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Co to tak właściwie jest to Drift W1?

Choć wiele osób wciąż się do nich nie przekonało, kto próbował, ten wie, że elektryczne pojazdy to jedne z najciekawszych gadżetów naszych czasów. Liderem tej branży jest firma Segway, która spopularyzowała dwukołowe maszynki z kierownicą lub siodełkiem, kombinuje z hulajnogami oraz tworzy ciekawostki, takie jak monocykle. Teraz zaprezentowała coś chyba jeszcze bardziej interesującego…

Segway Drift W1 – bo o tym mowa – to nic innego jak e-rolki (którymi pochwalił się na YouTubie europejski oddział firmy). Taka konstrukcja ma pozwolić zachować największą korzyść (czyli przemieszczanie się z miejsca na miejsce bez wysiłku), a równocześnie zlikwidować największy problem (a więc zajmowanie zbyt wielkiej przestrzeni).

Segway Drift W1 wygląd

W rzeczywistości Drift W1 to coś w rodzaju dwóch malutkich elektrycznych deskorolek, wykorzystujących dobrze znaną technologię „samobalansowania”. Producent dodaje, że zmniejszenie rozmiaru i wagi ułatwi transport gadżetu, ale co nieco może też pójść nie tak – po pierwsze utrzymanie równowagi może tu być znacznie trudniejsze, a do tego dochodzi jeszcze kwestia czasu pracy. 

Segway Drift W1 jazda

Producent twierdzi jednak, że o stabilność i bezpieczeństwo nie trzeba się martwić, bo całość bazuje na zaawansowanej technologii (którą chroni ponad 800 patentów), a certyfikaty bezpieczeństwa zostały przyznane zarówno w Stanach Zjednoczonych (UL), jak i Europie (CE). Pełnej zapowiedzi (wraz z cenami) należy spodziewać się wkrótce, a tymczasem zostajemy z takim oto filmikiem:

Źródło: TechXplore, CNET. Foto: Segway-Ninebot

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bodziokrak
  5
  Deskorolki elektryczne, rolki elektryczne. hulajnogi elektryczne, rowery elektryczne, samochody elektryczne, wibratory elektryczne, zaczyna nam rosnąć pokolenie spaślaków chyba że wcześniej załatwimy infrastrukturę elektryczną.
  • avatar
   Much_
   2
   Chyba produkt nie do końca dobry... widać na reklamie problem z jazdą
   • avatar
    taki_jeden
    0
    "lezala i pachla" - że co robiła?
    • avatar
     VELEX
     0
     Polska marka VELEX zaproponowała rolki elektryczne VELEX Hover Shoes H1. Super urządzenie do zabawy. Niewielka waga powoduje, że możemy je zabrać na wycieczkę aby później się pobawić. Dla początkujących w komplecie jest łącznik który ułatwia naukę dla początkujących. Więcej na https://velex.pl/pl/deski-elektryczne/582-rolki-elektryczne-velex-gotway-v1.html