Pojazdy

Segway Drift W1 to ...e-rolki - zobacz je na wideo

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Wciąż jesteśmy jeszcze przed oficjalną prezentacją najnowszego „osobistego środka transportu” firmy Segway, ale już wzbudza on duże emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Co to tak właściwie jest to Drift W1?

Choć wiele osób wciąż się do nich nie przekonało, kto próbował, ten wie, że elektryczne pojazdy to jedne z najciekawszych gadżetów naszych czasów. Liderem tej branży jest firma Segway, która spopularyzowała dwukołowe maszynki z kierownicą lub siodełkiem, kombinuje z hulajnogami oraz tworzy ciekawostki, takie jak monocykle. Teraz zaprezentowała coś chyba jeszcze bardziej interesującego…

Segway Drift W1 – bo o tym mowa – to nic innego jak e-rolki (którymi pochwalił się na YouTubie europejski oddział firmy). Taka konstrukcja ma pozwolić zachować największą korzyść (czyli przemieszczanie się z miejsca na miejsce bez wysiłku), a równocześnie zlikwidować największy problem (a więc zajmowanie zbyt wielkiej przestrzeni).

Segway Drift W1 wygląd

W rzeczywistości Drift W1 to coś w rodzaju dwóch malutkich elektrycznych deskorolek, wykorzystujących dobrze znaną technologię „samobalansowania”. Producent dodaje, że zmniejszenie rozmiaru i wagi ułatwi transport gadżetu, ale co nieco może też pójść nie tak – po pierwsze utrzymanie równowagi może tu być znacznie trudniejsze, a do tego dochodzi jeszcze kwestia czasu pracy. 

Segway Drift W1 jazda

Producent twierdzi jednak, że o stabilność i bezpieczeństwo nie trzeba się martwić, bo całość bazuje na zaawansowanej technologii (którą chroni ponad 800 patentów), a certyfikaty bezpieczeństwa zostały przyznane zarówno w Stanach Zjednoczonych (UL), jak i Europie (CE). Pełnej zapowiedzi (wraz z cenami) należy spodziewać się wkrótce, a tymczasem zostajemy z takim oto filmikiem:

Źródło: TechXplore, CNET. Foto: Segway-Ninebot

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bodziokrak
  Deskorolki elektryczne, rolki elektryczne. hulajnogi elektryczne, rowery elektryczne, samochody elektryczne, wibratory elektryczne, zaczyna nam rosnąć pokolenie spaślaków chyba że wcześniej załatwimy infrastrukturę elektryczną.
  5
 • avatar
  Much_
  Chyba produkt nie do końca dobry... widać na reklamie problem z jazdą
  2
 • avatar
  taki_jeden
  "lezala i pachla" - że co robiła?
 • avatar
  VELEX
  Polska marka VELEX zaproponowała rolki elektryczne VELEX Hover Shoes H1. Super urządzenie do zabawy. Niewielka waga powoduje, że możemy je zabrać na wycieczkę aby później się pobawić. Dla początkujących w komplecie jest łącznik który ułatwia naukę dla początkujących. Więcej na https://velex.pl/pl/deski-elektryczne/582-rolki-elektryczne-velex-gotway-v1.html