Ciekawostki

Sexy Cyborg przedstawia hakerską paletę do makijażu

przeczytasz w 1 min.

Oto przykład, jak płytkę Raspberry Pi można wykorzystać do tworzenia własnych urządzeń, nawet bardzo nietypowych.

Raspberry Pi to płytka, która pozwala wykazać się elektronikom i programistom, którzy w domowym zaciszu są w stanie tworzyć własne urządzenia dostosowane do ich potrzeb. Bywają lepsze i gorsze projekty, a ten, który chcemy wam dzisiaj pokazać, na pewno zaliczyłby się do grupy ciekawych.

Projektantka znana na YouTube jako Sexy Cyborg pochwaliła się ostatnio swoim nowym projektem. Pi Palette, bo tak się nazywa, to nic innego jak Raspberry Pi 3 z hakerskim systemem Kali Linux zamknięta w obudowie wydrukowanej w 3D, mającej przypominać paletę do makijażu, a więc akcesorium często spotykanego w damskich torebkach.

Raspberry Pi Palette

Na demonstracji projekt wygląda naprawdę interesująco. Choć tutaj obudowa jest dość masywna, jest to element, który można by dostosować do indywidualnych potrzeb. Najważniejsze jednak, że w zupełnie niepozornej obudowie zamknięty może zostać komputer zdolny do przeprowadzenia testu penetracyjnego. 

Raspberry Pi Palette cyber

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, Pi Palette w projekcie Sexy Cyborg ma system Kali Linux, ale bez większych problemów można by wybrać dowolny inny i zmienić przeznaczenie komputerka. Gadżet może też pochwalić się obecnością akumulatora o pojemności 5000 mAh, który można ładować bezprzewodowo i adaptera Wi-Fi RTL3070. Całości dopełnia 5-calowy wyświetlacz typu „inteligentne lustro” o rozdzielczości 800x480 pikseli.

Jak to jest zrobione? Zobaczcie sami:

Więcej informacji znajdziecie na Hackaday, więcej zdjęć na Imgur.

Źródło: Imgur, Hackaday

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rlistek
  4
  https://pbs.twimg.com/media/CRg90_tU8AAqa8X.jpg
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Juz myslalem, ze cyber sex robot, a to znowu moda na hakera.
   • avatar
    Kenjiro
    1
    W zasadzie to podziwiam panią, bo pomimo "zbudowania walorów", zajęła się czymś całkiem pożytecznym. Polecam obejrzeć jej wcześniejsze projekty.