RTV

Sharp: 85” wyświetlacz 8K z 3D bez okularów

przeczytasz w 1 min.

Ciekawa prezentacja japońskiego producenta.

Sharp 8K

Sharp to jedna z tych firm, dzięki którym technologia wciąż idzie do przodu, a nasze telewizory obsługują coraz wyższą rozdzielczość i prezentują coraz wierniej odwzorowany obraz. Japoński producent nie ominął także tegorocznych targów Consumer Electronic Show. Co pokazał?

Podczas CES 2014 firma Sharp zaprezentowała 85-calowy wyświetlacz, cechujący się rozdzielczością… 8K. To 7680 x 4320 pikseli, co łącznie daje ponad 33 miliony punktów na ekranie. Dzięki współpracy z firmami Philips i Dolby – ta rozdzielczość to nie jedyna zaleta nowego dzieła Sharpa. Wyświetlacz charakteryzować ma się także zdolnością do projekcji obrazu przestrzennego (3D) bez konieczności zakładania specjalnych okularów. To może być coś – trójwymiar w 16-krotnie większej niż współczesne HDTV rozdzielczości.

Cóż, pozostaje już tylko czekać na kolejne szczegóły, o których – obiecujemy – będziemy informować na bieżąco. Swoją drogą – jak myślicie, ile lat minie nim technologia ta faktycznie pojawi się w odbiornikach TV?

Źródło: Engadget, Sharp

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  okar19
  5
  Ból dupy za 3...2....1.... a po co komu to, a mnie na to nie stać, a nikt nie nadaje w takiej rozdzielczości, itd
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   W Polsce to za 20 lat.
   • avatar
    hideo
    4
    ten tv to tylko pokaz możliwości Sharpa na przyszłość, to nie znaczy że on będzie już sprzedawany więc pytania "po co mi taki tv" są zbędne, oled tv aktualnie też są i praktycznie nikt ich nie kupuje (Panasonic powiedział wyraźnie na CES że ich oledy są dla biznesu bo ceny kosmos) ale popatrzeć można w przyszłość :) a kupi się za ileś lat, dla Sharpa który aktualnie ma większość w rynku wielkich ekranów (jak to przedstawili na CES) to 8K w przyszłości może się przydać przy ich 80-90" potworach :)
    • avatar
     AndreoKomp
     4
     Przeczucie mnie nie zawiodło :). Wiedziałem, że jak przyjdzie czas ekranów z bardzo dużą rozdzielczością, to tak duża liczba pikseli da możliwość wyświetlania obrazu 3D bez okularów. Mamy tutaj do czynienia z obrazem w obrazie, co daje wrażenie 3D. Ciekawe tylko jaką rzeczywistą rozdzielczość obraz 3D ma w tej technologii. W 2D trzeba przyznać, że 8K na 85" robi wrażenie. Z 80cm ten obraz będzie nadal super. OLED, 8K, 3D bez okularów, proporcje obrazu 21:9, plany Camerona z nagrywaniem filmów z 48 klatkami na sekundę... zrobiło się naprawdę bardzo ciekawie. Przyszłość w dziedzinie TV będzie świetna. Warto na to czekać :)
     • avatar
      kartonsoku1
      2
      Wkradł się drobny błąd : Sharp to jednak
      • avatar
       mw_1975
       -1
       Potrzebne to jak ból zęba. Dla mnie w zupełności wystarcza FullHD na dobrym TV. A tak na boku - niejeden sprzedawca w sklepach twierdzi, że nie widać różnicy pomiędzy zwykłym HDReady a pełnym FullHD! Czy w ogóle potrzeba 4K, a co dopiero 8K? Czas pokaże.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        That escalated quickly! Przed chwilą czytaliśmy o 4K, a tutaj proszę... Rozumiem, że w 2015 roku standardem w każdym domu zostanie 16K? :D
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Się wszyscy zachwycają 4K czy 8K, a taśma filmowa 35 mm używana od dziesiątków lat ma rozdzielczość, którą właśnie można porównać do 4K!
         Dopiero przy 4K ma sens kolekcjonowanie filmów na nośnikach cyfrowych, a te wszystkie filmy FullHD na Blu Ray, można wywalić na śmietnik!
         • avatar
          Baleryon
          0
          Panie Wojtku, jeszcze jeden drobny błąd – w tytule. Zamiast symbolu cala (") mamy cudzysłów zamykający górny (”).