• benchmark.pl
  • Foto
  • Shoulderpod S1 - funkcjonalny uchwyt do smartfona dla fotografujących i filmujących
Foto

Shoulderpod S1 - funkcjonalny uchwyt do smartfona dla fotografujących i filmujących

przeczytasz w 1 min.

Estetyczny i praktyczny, coś co warto mieć w arsenale swoich akcesoriów. Tak można określić ten ciekawy uchwyt do prawie każdego smartfona.

Shoulderpod S1 statyw Samsung Galaxy S5

Shoulderpod S1 to akcesorium które warto mieć pod ręką. I wbrew temu co mówi tytuł, proponujemy je nie tylko zapalonym smartfonowym fotografom i filmowcom, ale również wszystkim posiadaczom smartfonów. Oczywiście nie musi to być dokładnie ten produkt, ale niewątpliwie S1 jest jednym z ciekawszych formą akcesoriów tego typu. O czym mowa? O uchwycie do smartfona, który pozwala na zainstalowanie go na statywie. Zaletą Shoulderpod S1 jest konstrukcja szczęk, które pozwalają na zamocowanie praktycznie każdego smartfona. Nie musimy się kłopotać o dobór właściwego rozmiaru uchwytu, a przesiadka z małego smartfona na phablet nie narazi nas na dodatkowe wydatki. Funkcja uchwytu to jednak nie wszystko co oferuje Shoulderpod S1.

W zestawie znajdziemy również rękojeść z paskiem na nadgarstek, do której możemy zamocować wspomniany uchwyt i wygodnie filmować lub fotografować, a także poruszać się ze smartfonem bez konieczności ciągłego wkładania i wyjmowania do kieszeni, gdy tylko pojawi się okazja do zdjęć. Trzecia funkcja jaką pełni wspomniany uchwyt to klasyczna podstawka pod smartfon dla pozycji pionowej - można w ten sposób wykorzystać S1 także jako mikrostatyw.

Shoulderpod S1 zestaw

Shoulderpod S1 pozwala na zainstalowanie urządzeń z ekranami o szerokości od 48 do 93 mm czyli większości smartfonów i phabletów dostępnych na rynku. Gumowe podkładki pozwalają na pewne mocowanie. Wewnątrz uchwytu znajduje się sprężyna. Jednak by zwolnić blokadę nie musimy rozciągać uchwytu co jest dość niewygodne, a należy jedynie odkręcić śrubę mocującą.

Ile kosztuje taki funkcjonalny uchwyt. Producent życzy sobie za niego niespełna 30 euro. Zważywszy, że produkt wygląda na solidnie wykonany, i raczej uniwersalny (choć trudno powiedzieć jak w nim umieścić nowego Note'a Edge) to kwota warta rozważenia. Oczywiście jeśli nie chcemy wydawać ponad 100 złotych, możemy siegnąć po inne, sporo tańsze, rozwiązania tego typu, pamiętając jednak o funkcjonalności Shoulderpoda S1.

Źródło: Shoulderpod

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!