• benchmark.pl
  • Gry
  • Lanie spuścimy już w lutym – Poznaliśmy datę premiery gry Sifu. Jest też nowy zwiastun!
Gry

Lanie spuścimy już w lutym – Poznaliśmy datę premiery gry Sifu. Jest też nowy zwiastun!

przeczytasz w 1 min.

Targi Gamescom 2021 ruszyły pełną parą. Oprócz nowych produkcji, poznaliśmy też nowe informacje na temat gier, które już wcześniej zostały zapowiedziane. W gronie tych drugich, znalazło się miejsce również dla klimatycznej bijatyki – Sifu.

Premiera Sifu już w lutym 2022 roku

Pierwszy raz o nowej produkcji studia Sloclap (to ta sama ekipa, która stworzyła grę Absolver) wspominaliśmy w lutym 2021 roku. Wtedy to gra Sifu po raz pierwszy ujrzała światło dziennie. Nie tak dawno, bo w lipcu 2021 roku twórcy postanowili podzielić się z nami nowym materiałem z rozgrywki, jednak wciąż brakowało najważniejszej informacji – kiedy dokładnie będziemy mogli wypróbować tą klimatyczną bijatykę. Na szczęście podczas targów Gamescom 2021 dowiedzieliśmy się, że Sifu oficjalnie zadebiutuje 22 lutego 2022 roku. 

Historia w Sifu skupia się przede wszystkim na młodym adepcie kung-fu, którego rodzina została zamordowana. Główny bohater ma w głowie tylko jeden cel – wymierzyć karę wszystkim, którzy maczali palce w zabójstwie jego rodziny. To właśnie od gracza zależeć będzie, jak potoczą się losy głównego bohatera. 

W grze zastosowano również bardzo ciekawą mechanikę – otóż każda śmierć naszego bohatera sprawia, że staje się on coraz lepszy w sztuce kung-fu. Wiąże się to jednak z tym, że nasz bohater po prostu starzeje. Zresztą, zobaczcie sami, jak Sifu wygląda w akcji na poniższym zwiastunie.

Zobacz nowy zwiastun z gry Sifu:

Na koniec przypomnijmy, że Sifu zmierza na PC (Epic Games Store) oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. 

I co? Gotowi na to, aby spuścić srogie lanie? Dajcie znać w komentarzach, czy czekacie na Sifu.

Źródło: Gamescom 2021

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Pamiętam jak gość się chwalił na wykopie, że zaczynał robić pierwsze animacje walki. Widać duży postęp.