Tablety

SONY: chcemy być nr 2 na rynku tabletów

przeczytasz w 2 min.

Być w pierwszej dwójce to bardzo ambitny plan, zwłaszcza że firma na targach CES 2011 nie pokazała żadnego urządzenia z tej kategorii, a konkurencja nie zasypia gruszek w popiele.

Tegoroczne targi CES obfitowały w prezentacje różnorodnych tabletów. Pokazywane były standardowo wyglądające tablety, jak wyczekiwana Motorola Xoom, oryginalne rozwiązania z ukrytą klawiaturą, a także następcy istniejących już produktów - np. Samsung Galaxy. Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że wszystkie te próby mają na celu wydarcie Apple choćby odrobiny udziałów w światowym rynku. Zadanie trudne, ale chyba nie niewykonalne, zwłaszcza że jeden iPad będzie musiał konkurować z różnorodnymi konstrukcjami wielu producentów.

Warto przeczytać:
CES: Sony prezentuje Xperię arc

Dla wielu osób dużym zaskoczeniem okazał się brak nowego tabletu na stoisku Sony. Firma zdaje się spóźniać z premierą, podobnie jak, w świecie fotografii, z serią kompaktów z wymienną optyką - NEX. W przypadku aparatów takie postępowanie opłaciło się.

Czy późniejszy debiut na rynku tabletów również będzie miał sens? Sony twierdzi, że chce dopracować swoją konstrukcję tak, aby była wyjątkowa i wyróżniała się na tle obecnej oferty. Sony uważa, że pozycja Apple jako wiodącego producenta tabletów jest niezagrożona. Ale o miejsce numer 2 jak najbardziej można walczyć i to jest celem firmy na 2012 rok - jak zapowiedział Kunimasa Suzuki, zastępca prezesa Sony.
 

 

Tak designer Frank Tobias wyobraża sobie tablet Sony

Choć Sony nie ma na razie żadnej tabletowej propozycji, to w ciągu roku na pewno pojawią się takie urządzenia. Nie wiadomo jeszcze czy zaprezentowane zostaną pod marką Sony czy Sony Ericsson. Tablety z pewnością będą korzystać z systemu Android. Tymczasem czekamy na iPada 2, który według nieoficjalnych doniesień - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - już na początku lutego ma pojawić się na rynku.


Źródło: DailyTech

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Jak chce być takim Nr. 2 jak przy produkcji Telefonów to już odrazu powinni zrezygnować, poza tym kto chce być Nr. 2? To wykazuje brak ambicji już na starcie oraz macosze traktowanie rynku, firma ma odpowiedni kapitał i zaplecze by móc starać się walczyć o miejsce 1, ale do tego trzeba wprowadzić solidne i w miarę tanie produkty oparte o androida, a z tym u Sony nie najlepiej...
  • avatar
   projectdarkstar
   0
   Nr 2 są tanie tablety z Androidem (na amazonie niektóre już po 150 funa)

   Jak Sony wypuści coś takiego to będzie kosztować krocie a wcale nie będzie najlepsze.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    W pracy, np. przedstawiciela handlowego, tablet fajna rzecz, ale żebym miał w domu mazać palcem po małym ekraniku - niedoczekanie.