Akcesoria mobilne

Sony zapowiada nowe nośniki USB z serii CA1

przeczytasz w 1 min.

Sony USB CA1 to niewielkich rozmiarów nośniki, które wykorzystamy nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych.

Sony CA1

Chociaż coraz więcej danych przechowujemy w chmurze, wciąż na brak zainteresowania nie narzekają fizyczne nośniki. Także te najmniejsze, dla zwolenników których nową propozycję przygotowało Sony.

Mowa o nośnikach z serii CA1, które charakteryzują się przede wszystkim złączem USB 3.1 i umożliwiają wykorzystywanie standardu USB Type-C oraz A. Producent myślał tutaj nie tylko o komputerach stacjonarnych i laptopach, ale także urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety.

Maksymalna prędkość odczytu danych sięgać ma 130 MB/s, niestety nie podano parametrów związanych z zapisem. Wymiary Sony CA1 są naprawdę niewielkie - 37,15 × 15,6 × 7,3 mm. Nieco wzrastają po umieszczeniu nośnika w silikonowej osłonie, która chronić ma go podczas przenoszenia.

Sony CA1 wygląd

Najważniejsze dane:

 • wymiary: 26,35 × 12,2 × 5,3 mm
 • wymiary (osłona silikonowa): 37,15 × 15,6 × 7,3 mm
 • waga: około 5 g (bez osłony)
 • pojemność: 16/32/64 GB
 • maks. prędkość odczytu: 130 MB/s
 • interfejs: port USB 3.1 Gen 1
 • obsługiwane systemy operacyjne: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, OS X 10.8 lub nowszy, Android 5.x lub nowszy

Nośniki CA1 oferowane będą w trzech wersjach o różnej pojemności - 16, 32 i 64 GB. W sklepach wylądować mają już w lutym.

Źródło: Sony

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  4
  Najważniejsze, że to bardzo wolny pendrive, skoro nie podają jaki ma zapis. Pewnie zapis na poziomie przeciętnych pendrivów z USB 2.0
  Dziwne, że w 2016 cały czas produkuje się pojemne pendrivy USB 3.1 o prędkościach zapisu jakie miały ich odpowiedniki na USB 2.0 8-10 lat temu.
  • avatar
   zakius
   0
   "Mowa o nośnikach z serii CA1, które charakteryzują się przede wszystkim złączem USB 3.1 i umożliwiają wykorzystywanie standardu USB Type-C oraz A. Producent myślał tutaj nie tylko o komputerach stacjonarnych i laptopach, ale także urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety."

   albo cos ze mną nie tak albo to na zdjęciach nie ma ani dużego A ani micro, także opis jest dość mylący
   większość komputerów oraz urządzeń mobilnych nie ma typu c, nawet jeśli mają kontroler 3.0...