Gry

Sony zwiększa produkcję PlayStation 5 i reaguje na plotki dotyczące przedsprzedaży

przeczytasz w 2 min.

Wygląda na to, że Sony przygotuje na start nowej generacji zdecydowanie więcej egzemplarzy PlayStation 5 niż sugerowano jeszcze kilka tygodni temu.

Nawet 10 mln egzemplarzy PlayStation 5 będzie wyprodukowanych jeszcze w tym roku

Jeszcze przed oficjalną prezentacją PlayStation 5 pojawiały się doniesienia, iż na rynkową premierę konsoli planowaną na koniec tego roku przygotowanych zostanie około 5-6 mln egzemplarzy. Wygląda to, że producent zdecydował się zmienić plany i to dość znacząco.

Wedle kilku źródeł, w tym między innymi Nikkei i Bloomberg, Sony postanowiło zwiększyć zamówienia i ostatecznie mieć w gotowości około 9-10 mln egzemplarzy PlayStation 5. Całość zostanie podobno podzielona na dwie partie. Pierwsza (5-6 mln egzemplarzy) ma trafić do sklepów na premierę, a reszta nieco później, ale do końca tego roku.

Padają sugestie, iż taki obrót spraw podyktowany jest w sporej mierze przedłużającą się pandemią koronawirusa, a także przypuszczeniami, że w wielu krajach w okresie jesienno-zimowym pojawi się druga fala i tym samym ponowne ograniczenia w ruchu. Dla branży gier nie będzie to powód do paniki, ponieważ więcej czasu w domu wiele osób wykorzystuje właśnie na granie.

O starcie przedsprzedaży PlayStation 5 z pewnością się dowiesz

Trudno prorokować teraz, jak będzie wyglądał start sprzedaży. Można zakładać, że nowa konsola nie będzie narzekała na brak zainteresowania, aczkolwiek wciąż czekamy na ujawnienie informacje o cenach. W przypadku PlayStation 4 sytuacja wyglądała następująco - premiera 15 listopada 2013 roku i 4,2 mln sprzedanych egzemplarzy do końca tego samego roku.

Właśnie te statystyki powodowały obawy, czy w przypadku PlayStation 5 wszyscy zainteresowani będą mieli szansę kupić konsolę gdy tylko stanie się to możliwe. Jeśli potwierdzą się liczby mówiące o 9-10 mln egzemplarzy nikt nie powinien mieć z tym kłopotu. Sony odniosło się też do przedsprzedaży i plotek, że ta może wystartować lada dzień. Eric Lempel wyjaśnił, iż gracze nie zostaną zaskoczeni i wydany zostanie stosowny komunikat.

„Myślę, że można śmiało powiedzieć, że damy Ci znać, kiedy wystartuje przedsprzedaż. To nie stanie się z minutowym wyprzedzeniem. W stosownym momencie poinformujemy, kiedy będziesz mógł zamówić w przedsprzedaży PlayStation 5. Nie musisz biegać i ustawiać się w kolejce, dopóki nie otrzymasz oficjalnego powiadomienia, jak to będzie wyglądało.”

Źródło: theverge

Warto zobaczyć również:

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  1
  Duzo mniej ludzi pobiegnie i tak do sklepu wlasnie ze wzgledu na covida i nie bedzie bicia sie o konsole.
  Tak samo bylo w przypadku PS4 - mialem ograniczoną ilosc ale po 3 dniach byla druga partia i kazdy mogl sobie kupic ile chcial.
  • avatar
   LuckyNumber888
   -2
   Właśnie się wydało od samego inżyniera sony, że GPU PS5 to hybryda RDNA1-2 i już wiadomo czemu Cerny siedział cicho, gdy MS tyle gadał o ficzerach RDNA2 w ich konsoli. Co gorsza ta maszkarada nie będzie nawet w stanie utrzymać taktowania 2GHz (9.2TF) jak powiedział Cerny w czasie prezentacji i stąd też sony wybrano variable clock 2.2GHz, który teoretycznie ma dać 10.3TF, ale w praktyce i tak konsola długo takiego taktowania nie utrzyma. Dowiedziałem się, że Sony radzi developerom, aby ci ne pisali gier uwzględniając tryb boost i aby zostawić to tylko na fragmenty rozgrywki, które naprawdę będą potrzebowały tej większej mocy.