Karty graficzne

Sparkle ONE - śliczny jednoslotowy GTS 450

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Sparkle wprowadził do swojej oferty kartę grafiki GeForce GTS 450 z efektownie wyglądajacym jednoslotowym układem chłodzenia, którą aż żal zamykać w obudowie.

  Warto przeczytać:
 

To już czwarta niereferencyjna konstrukcja Sparkle - poprzednie trzy różniące się znacznie zastosowanym układem chłodzenia możemy zobaczyć tutaj. Konstrukcja została delikatne podkręcona, a jej taktowania wynoszą - 789 MHz (referencyjnie 783 MHz) dla procesora graficznego, 1579 MHz (referencyjnie 1566 MHz) dla jednostek cieniowania oraz 940 MHz (referencyjnie 900 MHz) dla pamięci. Do dyspozycji oddano 1 GB pamięci GDDR5 o szynie dostępu 128 bit.

 

 

Za chłodzenie karty odpowiada jednoslotowy układ chłodzenia, na który składa się radiator z miedzianymi finami oraz dwie rurki cieplne. Całość dodatkowo owiewa wentylator z regulowaną prędkościową obrotową, dzięki czemu może on być cichy, a przy tym jego żywotność jest dłuższa. Całość została przykryta efektownie wyglądającą czarną osłoną z wytłoczona nazwą karty i logo producenta. Taka konstrukcja idealnie się nada do komputerów gdzie jest zainstalowana duża liczba kart rozszerzeń, przez co jest niemożliwe zainstalowanie karty z rozbudowanym układem chłodzenia. Na śledziu znalazły się dwa wyjścia DVI oraz jedno mini HDMI, a do zasilania kary wymagana jest jedna 6-pinowa wtyczka.

 

 

Na razie nie wiadomo w jakiej cenie i kiedy karta pojawi się w sprzedaży. W cenie karty dostajemy aplikację MAGIX Video Easy, Supersonic Sled oraz Design Garage.
 

Źródło: sparkle.com.tw
 

Polecamy artykuły:    
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Rzeczywiście ładny
 • avatar
  Szymon331
  0
  Dawno już przeminęły czasy jednoslotówek. A o przecież takie ładne...

  Nie no piękna.
 • avatar
  lopez2
  0
  no jesli to ma byc efektowne to napewno nie bedzie efektywnym - dla mnie ani jedno ani drugie - odrazu liczyc sie z wymianą
 • avatar
  Lightning
  0
  Straszny brzydal, ale to na szczęście nie wpływa na wydajność.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Grafika ma być wydajna a nie ładna. Z resztą, w obudowie tak i tak będziemy widzieć tylko spód grafiki więc nie wiem po co oni to w ogóle zrobili.
 • avatar
  Lukaszbass
  0
  Grafika ma być wydajna a nie ładna w 100% sie zgadzam z Toba co nam po wygladzie skoro wydajnosc mizerna.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ta grafa juz była tu pokazywana....w jakimś newsie który pokazywał ogólna oferte gts-ow. Ale nie ma co brydkie to to jest...idealne do fizyki bo mało miejsca zajmuje :p
 • avatar
  Gasek
  0
  Nie lubię subiektywnych ocen w newsach i to jeszcze w tytule
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  faktycznie ladna.

  a dodatkowo dobrze zaprojektowane chlodzenie, bo chlodzi nie tylko rdzen, ale tez i pamieci i uklady zasilace
 • avatar
  david1206
  0
  No ładna ładna :P i na pewno lepsza w montażu ;P sam mam GTX 280 a on jeszcze nie jest taki największy a ciężko już w zwykłej obudowie z nim ...
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Piękna... i ten fiolet...