Internet

Spotify chce układać nam playlisty

przeczytasz w 1 min.

Każdego dnia Spotify wyselekcjonuje dla nas utwory - nasze ulubione i takie, które mogą się nimi stać.

Baza muzyki w Spotify jest dosłownie ogromna. Odkrycie wszystkich utworów, które mogłyby nas zainteresować jest zadaniem niemożliwym do wykonania. Właściciele platformy postanowili nam jednak w tym pomóc. Uruchomili funkcję o nazwie Daily Mix – co to takiego?

Daily Mix to składanki, które dołączają do obecnych: „Radar premier” i „Odkryj w tym tygodniu”. Codziennie każdy użytkownik otrzyma od 1 do 6 list odtwarzania (w zależności od różnorodności preferowanych przez niego gatunków), które będą zawierały spersonalizowane propozycje do odsłuchania.

Spotify Daily Mix

Na każdej liście Daily Mix pojawią się zarówno nasze ulubione utwory, jak i zupełnie nowe, które Spotify uzna za takie, które mogą nas zainteresować. Użytkownik może następnie wybrać, czy chce dopisać piosenkę do swojej stałej listy, czy też nie. Wraz z ewolucją naszego gustu, zmieniać będzie się zawartość playlisty – tak, byśmy zawsze mieli dostęp do muzyki, której słuchanie sprawia nam frajdę.

Na razie funkcja Daily Mix jest dostępna w aplikacji mobilnej Spotify. Wkrótce powinna jednak trafić też do wersji desktopowej.

Źródło: Spotify

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Harakiri
    6
    Naprawili by w końcu losowe odtwarzanie muzyki. Po godzinie słuchania co chwila powtarzają się te same utwory mimo iż playlista ma ponad 12 godzin.