• benchmark.pl
 • Gry
 • StarCraft II również opóźniony przez Call of Duty: Modern Warfare 2?
Gry

StarCraft II również opóźniony przez Call of Duty: Modern Warfare 2?

przeczytasz w 1 min.

Wczoraj informowaliśmy o opóźnieniu premiery oryginalnie zapowiadającej się strzelaniny Singularity, która z uwagi na jesienny debiut drugiej odsłony Call of Duty Modern Warfare została przesunięta na marzec 2010 roku. Dziś tymczasem w Sieci pojawiły się pogłoski, iż podobny los czeka Starcrafta II, który również może zostać poświęcony w ofierze zwiększeniu sprzedaży nowego Call of Duty. W tym roku bowiem, w okresie jesienno-zimowym przy tak dużej liczbie potencjalnych hitów szykuje się prawdziwa wojna o gracza. Jak donosi serwis Strategyinformer jeden z analityków rynku elektronicznej rozrywki – Arvind Bhatia z grupy Sterne Agee, na łamach Wall Street Journal wyraził przekonanie, że druga odsłona StarCrafta nie ukaże się w tym roku, co zresztą jego zdaniem nie byłoby wcale takie złe. Wydanie bowiem gry w nie obfitującym w wielkie premiery pierwszym kwartale 2010 roku mogłoby znacząco wpłynąć na sprzedaż tejże produkcji.

Oczywiście jak na razie żadna z zainteresowanych firm – Activision czy Blizzard nie wypowiedziało się w tej sprawie. Możliwe jednak, że przedstawiciele Zamieci wyjawią dalsze plany związane z grą Starcraft II: Wings of Liberty już w sierpniu, podczas tegorocznej edycji BlizzConu.


 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  przecież StarCraft II to zupełnie inny gatunek.. moze wszystkie gry odwołaja bo wychodzi Modern Warfare xD
  • avatar
   michalinio22
   0
   Niech nie przesadzają żę nowy COD aż tak przejmie rynek StarCraft samym tytułem sprzeda się w milionach sztuk;p
   • avatar
    XaRaDaS
    0
    No już na głowę upadli ;/ co ma piernik do wiatraka. Przecież to są dwie produkcje oddzielnych firm, więc takie twierdzenie, że zostanie poświęcony dla większych zysków jest głupotą. Rozumiem gdyby to Blizz robił CoD MW, to wtedy ok.
    • avatar
     rotorek
     0
     na starcrafta ludzie czekali tyle, że to prędzej premiera modern warfare2 powinna być przesuwana :D haha
     • avatar
      Cr4sH
      0
      No ale jest wiele osób (np. ja myślę że bym się skusił, mimo że 1 nie lubie) chciało by kupic i CoD i Starcrafta. A kto ma na gry aż tyle do wydania w takim okresie? Napewno nie każdy.
      • avatar
       ZyGmUnTXXL
       0
       Opóźniają, bo chcą mieć najwyższą możliwą sprzedaż w pierwszym tygodniu i dniu premiery - bo tylko to jest dla marketingowców najważniejsze. Sprzedaż po tym terminie nie jest miarodajna, bo tytuł zdobywa nabywców przez zasiedzenie XD
       • avatar
        bor_belial
        0
        nieee, niee.. mamo!! nie!! fak (sic)!
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         nierozumiem starcraft2 sprzeda sie trzy razy lepiej niz jakas gra dla causalowych graczy znalezli sobie pretekst by niedotrzymac obietnicy ach te problemy przy robieniu gier
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Blizzard robi Modern Warfare 2 ??? Myślałem, że Infinity Ward ;)

          PS: Modern Warfare 2 i StarCraft II mają jednego i tego samego wydawcę ?