Internet

Wszystko drożeje, a Starlink… będzie tańszy

przeczytasz w 1 min.

Kiepska sytuacja gospodarcza na całym świecie powoduje drastyczny wzrost cen towarów i usług. Tymczasem Starlink tanieje i to naprawdę znacząco.

Starlink – cena leci w dół, gdy wszystko drożeje

Do tej pory miesięczny abonament Starlink kosztował 449 złotych. Po obniżce wyniesie tylko 230 złotych, co w skali roku oznacza oszczędność przekraczającą 2600 złotych. Zmniejszenie różnicy względem tradycyjnych form połączeń sieciowych może okazać się dla wielu osób niemałą zachętą, ale – co istotne – niższą cenę zapłacą także obecni użytkownicy. Aby skorzystać z obniżki nie muszą nic robić – zostanie ona wprowadzona automatycznie przy kolejnej fakturze (po 24 sierpnia bieżącego roku). 

Jak tłumaczy operator usługi w oficjalnej wiadomości, obniżka „uwzględnia warunki panujące na rynku lokalnym i ma na celu odzwierciedlenie parytetu siły nabywczej naszych klientów”.

Podłączenie internetu satelitarnego też będzie tańsze

Oprócz niższego abonamentu nowi klienci mogą liczyć również na tańszy zestaw startowy. Do tej pory za sprzęt do odbioru internetu satelitarnego trzeba było zapłacić 2960 złotych, a teraz ta jednorazowa opłata wyniesie tylko 2300 złotych. Mało tego, całkowicie zrezygnowano z obciążania użytkowników kosztami wysyłki (które wynosiły 400 złotych) – sumarycznie więc ponad tysiąc złotych zostaje w kieszeni. 

Podsumowując: pierwszy rok korzystania z usługi Starlink kosztował do tej pory 8748 zł, a po obniżce wynosić będzie jedynie 5060 zł. 

Źródło: Starlink

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _Ciekawski_
  1
  Nadal drogo, ale teraz to już są koszty, które wielu ludzi będzie gotowych ponieść. Oczywiście w dużych miastach wciąż o wiele lepszą ofertą jest kablówka. Ale na prowincji, jeśli ktoś chce przyzwoity internet, to jest chyba najlepsza opcja?
  Oferta będzie coraz atrakcyjniejsza, bo konstelacja się powiększa. Jak zaczną wysyłać tą nową generację satelitów (dostosowaną do Starshipa), to już może być naprawdę skok jakościowy.
  • avatar
   BombaX
   1
   Na Reddit jest info że we Francji ze względu na FUP wprowadzany jest limit prędkości po przekroczeniu 250GB. Odblokowanie lejka kosztuje €10 za 100GB....
   To jest prawdopodobny powód tej obniżki.
   I tak z Starlink zamienia się w kibel.
   • avatar
    Dejnio5830
    -1
    Nadal drogo.
    • avatar
     pablo11
     -1
     Jak będzie taniej, to będzie gorzej. Bo sieci mobilne mają zawsze ten sam problem. Im więcej użytkowników-> tym niższy transfer.Wynika to z praw fizyki. Tutaj nie ma cudów. No chyba, że wyślą w kosmos więcej kosmicznych śmieci. Ale tak sie nie da w nieskończoność.
     Na internet powszechny się to nie nadaje. Jest 2 drogi. Albo drogi abonament albo limity transferu.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ze słowem 'jedynie' to bym polemizował. dodajcie do tego że ta antenka żre 100W mocy :)

      drogo bo drogo, ale w każdej dziurze będzie działać, o ile będziemy mieli odpowiednie zasilanie.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       @Paweł, jak zwykle brzydko się bawisz, wywaliłeś mój komentarz, krytykujący niższą, jednak nadal wysoką cenę za starlink. skrytykowałem twoje stwierdzenie: "wynosić będzie jedynie 5060 zł." i wywaliliście mój komentarz.

       czy wywalisz także komentarz jak stwierdzę że wiceminister rolnictwa z partii ziobry dostał podobno "na wypożyczenie" ciągnik warty jedynie 1.5mln zł ?

       używanie słowa 'jedynie' w odniesieniu do dużych wartości to jest jakaś choroba pseudodziennikarstwa :(